خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13256
۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۱۸

ذوب‌آهن برای توسعه سیستان و بلوچستان وارد میدان شد

ذوب‌آهن برای توسعه سیستان و بلوچستان وارد میدان شد
مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: ذوب‌آهن سعی دارد با کمک مردم و ظرفیت‌های موجود استان در میدان توسعه پایدار اقتصادی جنوب شرق کشور ایفای نقش کند.

به گزارش اس.بی پرس، منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: یکی از مصادیق و عوامل حضور ذوب‌آهن اصفهان در منطقه اجرای خط آهن چابهار - زاهدان است که در توسعه منطقه نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان را منزل خودم می‌دانم و به این منطقه احساس تعلق می‌کنم خاطرنشان کرد: تمام تلاش و توان خود را در جهت توسعه این منطقه به کار می‌گیرم.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: با توجه به اینکه شرکت‌های زیرمجموعه ذوب‌آهن اصفهان در حوزه‌های مختلف به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند قرار است در حوزه معادن سیستان و بلوچستان نیز وارد کار و تلاش شده تا بتوانیم نقش خوبی در توسعه و امنیت پایدار این منطقه ایفا کنیم.

وی گفت: ذوب‌آهن سالانه بیش از یک‌میلیون تن واردات مواد اولیه دارد که به‌صورت عمده شامل زغال‌سنگ و کُک است، در سفر به سیستان و بلوچستان قرار شد تمرکز بیشتری برای واردات مواد اولیه از طریق بندر چابهار داشته باشیم.

یزدی زاده گفت: در حوزه صادرات نیز با توجه به اینکه اخیراً با امضای تفاهم‌نامه‌ای ارتباط ما با پاکستان برای سرمایه‌گذاری مشترک برقرارشده، استان سیستان و بلوچستان به سبب داشتن مرز‌های طولانی با این کشور مسیر بسیار خوبی برای افزایش این ارتباطات است که از آن بهره خواهیم گرفت.

وی گفت: در همین زمینه سعی داریم با ایجاد یک سایت یا گمرک اختصاصی در یکی از سه مرز میرجاوه، خاش و چابهار فرایند صادرات محصول و واردات مواد اولیه را تسریع کنیم.

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به پیشنهاد استاندار سیستان و بلوچستان مبنی بر حفر یک حلقه چاه ژرف از ۱۰ حلقه چاه تصویبی در سیستان برای تأمین آب موردنیاز واحد‌های وابسته به ذوب‌آهن در این استان بیان کرد: با توجه به حضور شرکت شستا وابسته به تأمین اجتماعی در سیستان و بلوچستان در یک کنسرنسیوم مشترک با شرکت صدر تأمین در رابطه با ایجاد نیروگاه و حفر و بهره‌برداری از چاه ژرف در این استان هماهنگی و مذاکره خواهیم کرد تا انشالله موضوع مطرح و به‌صورت مشترک وارد این فاز شویم.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

داغ های مجازی