خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13263
۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۰:۱۳
مدیران ورزشی استان مأموریتی جز حمایت از قهرمانان و ورزشکاران سیستان و بلوچستان دارند؟

آقای مدیرکل، چرا استعدادهای ورزشی استان به‌جای درخشیدن باید در خانه بمانند؟/ رئیس هیئت دوومیدانی جواب تلفن مدال‌آوران را هم نمی‌دهد

آقای مدیرکل، چرا استعدادهای ورزشی استان به‌جای درخشیدن باید در خانه بمانند؟/ رئیس هیئت دوومیدانی جواب تلفن مدال‌آوران را هم نمی‌دهد
محسن لک زایی نماینده جامعه معلولان سیستان ضمن اعلام قهرمانی آرزو میشکار و برادرش منصور میشکار در مسابقات قهرمانی کشور، در واکنش به پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، گفت: ای‌کاش مدیران به‌جای تبریک روز جهانی معلولان، کاری برای آن‌ها انجام دهند.

اس.بی پرس ـ فاطمه زینلی: لک زایی در پی پیام تبریک ادهم کرد، مدیرکل ورزش و جوانان استان به مناسب روز جهانی معلولان اظهار داشت: «سپاس از جناب کرد که روز جهانی معلولان را تبریک گفتند؛ اما سؤالی که از جناب آقای مدیرکل محترم دارم این است که شما در دوران خدمت چه‌کاری برای قشر معلول انجام داده‌اید؟»
وی افزود: «در سیستان حتی یک مکان یا سالن متناسب با وضعیت افراد معلول نداریم. استعدادهای ورزشی ما به‌جای تمرین کردن و درخشیدن باید در خانه بمانند».
لک زایی تصریح کرد: «ما در حوزه ورزش معلولین استعدادهای مثال‌زدنی داریم که نامی از آن‌ها برده نشد. گفتنی است آرزو میرشکار و برادرش منصور میرشکار در مسابقات قهرمانی کشور موفق به کسب مقام‌های اول و دوم شدند».
وی افزود: از مسئولان خواستارم لطفاً به‌جای شعار دادن و رفتن به مراسم شترسواری به مناسبت روز جهانی معلولان، یک کار ماندگار برای عزیزان معلول انجام دهند تا ما هم مانند افراد دیگر جامعه از امکانات و تجهیزات ورزشی استفاده کنیم.

منصور میشکار: رئیس هیئت دوومیدانی جواب تلفنمان را هم نمی‌دهد
منصور میشکار نایب‌قهرمان رشته دوومیدانی کشور، در دیدار با حمیدرضا بزی رئیس شورای شهر زابل، گفت: خواستار حمایت آقای ارجمندی رئیس هیئت دوومیدانی استان شدیم، اما ایشان جواب تلفن ما را هم نمی‌دهد.
این جوان 21 ساله که ساکن روستای قائم‌آباد در شهرستان نیمروز است و در رشته تربیت‌بدنی نیز تحصیل می‌کند، در ادامه افزود: در مسابقات قهرمانی کشور به میزبانی تهران شرکت کردم و در ماده دو 100 متر توانستم عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کنم. وی از مشکل بیکاری‌اش گلایه کرد و گفت مسئولان ورزشی استان باید توجه و حمایت بیشتری کنند.

منصور میشکار اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی استان باوجود نقص عضو در رقابت با افراد سالم اول شدم.

حمیدرضا بزی در گفتگو با منصور و آرزو میشکار گفت: برنامه شما برای آینده چیست و می‌خواهید به کجا برسید؟
منصور میرشکار در پاسخ به سؤال بزی مبنی بر اینکه «برنامه‌شان برای آینده چیست؟» گفت: می‌خواهیم به مسابقات برون‌مرزی اعزام شویم و به اردوی تیم ملی دعوت شویم. اگر مسئولان از ما حمایت کنند و مکانی برای تمرین معلولان مهیا کنند، قول می‌دهیم مقام بیاوریم.

وی در ادامه اظهار داشت: اردیبهشت‌ماه، مسابقات کشوری انتخابی برای مسابقات پارا آسیایی چین را پیش رو داریم. ما هم‌اکنون در استادیوم تمرین می‌کنیم که آن‌هم بسیار شلوغ است. گویا مردم استادیوم را با پارک اشتباه گرفته‌اند؛ گهگاه حتی تا 10 شب صبر می‌کردیم تا پیست خلوت شود و شروع به تمرین می‌کردیم.

این قهرمان دو و میدانی استان سیستان و بلوچستان، یادآور شد: حقوق بهزیستی ما نیز قطع‌شده و هزینه خانه تا استادیوم را خودمان می‌دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زابل در پاسخ به گلایه‌های این دو قهرمان خبر داد: در پی سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان به سیستان و بلوچستان، ایشان وعده یک پیست دوومیدانی مختص معلولان را دادند.
آرزو میشکار خواهر 23 ساله منصور نیز که در مسابقات قهرمانی کشور در ماده 200 متر مقام اول را کسب کرد، از هزینه‌های بالای باشگاه‌ها گلایه کرد و گفت: تا به الآن هر کاری برای پیشرفتمان کردیم با هزینه شخصی خودمان بوده است. ما هیچ حمایتی نشدیم. با این شرایط نقص عضو ما را با اتوبوس به تهران اعزام کردند و این شرایط اصلاً برازنده ما قهرمانان نیست.
وی افزود: پس از کسب قهرمانی و بازگشتمان به استان نیز از ما استقبالی نکردند؛ حتی با ما یک تماس برای قدردانی نگرفتند.
آرزو نیز در راستای صحبت‌های برادرش خواستار حمایت و اعزام به مسابقات برون‌مرزی شد.
حمیدرضا بزی از این دو قهرمان قدردانی و تمجید کرد و گفت: شما درنهایت نبود امکانات فعل خواستن را صرف کردید. آیا فرقی میان خودتان و افراد سالم می‌بینید؟
آرزو میشکار در پاسخ گفت: من هیچ‌وقت به خودم به‌عنوان یک معلول نگاه نکردم. من آن‌قدر توانایی دارم که شاید یک فرد سالم هم نداشته باشد.
وی ادامه داد: من با همین یکدست قالی‌بافی می‌کنم، نمد دوزی می‌کنم و کیف چرم می‌بافم. من با کلمه معلول مخالفم و ازنظر خودم هیچ فرقی با کسی که دو دست دارد، ندارم.
منصور و آرزو میشکار در پایان از حمایت‌های مربی‌شان، جلیل میرشکاری قدردانی و تشکر کردند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

داغ های مجازی