خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13268
۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۴
رئیس شورای اسلامی شهر:

مناسب‌سازی اماکن شهری برای معلولان باید مدنظر شهرداری زاهدان باشد

مناسب‌سازی اماکن شهری برای معلولان باید مدنظر شهرداری زاهدان باشد
رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: مناسب‌سازی اماکن عمومی و شهری برای تردد آسان جامعه معلولان باید مدنظر مسئولان شهرداری زاهدان باشد زیرا این قشر از جامعه علاوه بر مشکل جسمی گرفتاری‌های زیادی دارند.

به گزارش اس.بی پرس، حسن سپاهی شامگاه یکشنبه در نشست گرامیداشت روز معلولان اظهار داشت: حق بهره‌مندی از خدمات، آموزش، مسکن، اشتغال، امکانات تفریحی و حقوق مدنی، سیاسی و ‌حفظ حیثیت انسانی معلولان از حقوق ذاتی آن‌هاست.

وی افزود: امکانات رفاهی در حمل‌ونقل شهری ازجمله تاکسی‌ها، راه‌آهن و فرودگاه که مناسب این عزیزان باشد متأسفانه وجود ندارد و یا اگر هست بسیار کم است.

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان تصریح کرد: متأسفانه جانبازان و معلولان ما از کمترین امکانات زندگی و معیشتی مانند شغل مناسب، مسکن مناسب و حقوق کافی کاملاً بی‌بهره‌اند.

وی با بیان اینکه فضاها و ساختمان‌هایی که در اختیار سازمان‌هایی همچون نظام‌مهندسی، دفتر فنی استانداری، شهرداری مرکز سطوح شیب‌دار مناسب را برای تردد آسان معلولان ندارند افزود: اتاق بسیاری از مدیران ما در طبقات فوقانی است که در این زمینه جامعه معلولان ما برای تردد دچار مشکل شده‌اند.

سپاهی تصریح کرد: اگر ما می‌خواهیم در مدیریت شهر تغییری ایجاد کنیم ابتدا درب اتاق‌های مسئولان شهر را می‌بایست به روی جانبازان و معلولان عزیز باز کنیم در این زمینه وجود یک جانباز و یا معلول در کنار یک مسئول ضروری به نظر می‌آید.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر زاهدان به‌منظور حمایت از معلولان یک مشاور از حوزه جانبازان و معلولان را معرفی خواهد کرد گفت: به جهت حمایت همه‌جانبه از معلولان کارآفرین باید یکسری وام‌های قرض‌الحسنه بلندمدت تخصیص پیدا کند.

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان افزود: همچنان که جامعه خیران ما نگاهشان به نهادهای مختلف است می‌بایست توجه خیرین نسبت به جلب حمایت از جامعه معلولان بیشتر شود.

وی بیان کرد: قانون حمایت از معلولان، ادارات و ارگان‌ها را موظف کرده است تا سه درصد از نیروی کار خود را از جامعه معلولان تأمین کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما