خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13271
۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۱:۱۰

34 درصد تصادفات به دلیل عدم کنترل وسیله نقلیه رخ داده است

34 درصد تصادفات به دلیل عدم کنترل وسیله نقلیه رخ داده است
رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان گفت: عدم توانایی در کنترل سرعت وسیله نقلیه از ابتدای سال تاکنون به میزان 34 درصد در وقوع تصادفات فوتی در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان نقش داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، مهدی خمر اظهار داشت: کنترل سرعت خودرو توسط رانندگان نقش اساسی در بهبود ایمنی ترافیک و تصادفات جاده‌ای به همراه دارد ازاین‌رو بر توجه رانندگان به قوانین و مقررات و رعایت سرعت مطمئنه تأکید داریم.

وی با اشاره به اینکه عدم توانایی در کنترل سرعت وسیله نقلیه از ابتدای سال تاکنون به میزان 34 درصد در وقوع تصادفات فوتی نقش داشته است، افزود: با کنترل سرعت خودرو خطر وقوع تصادف کاهش‌یافته و از شدت تصادفات نیز کاسته می‌شود.

رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان بیان کرد: رانندگی با سرعت غیرمجاز در جاده‌ها استقبال از حوادث و سوانح ترافیکی است چراکه هرچه سرعت وسیله نقلیه بیشتر شود چشم راننده در حد معمول موانع و خطرات پیش رو را به‌موقع دریافت نمی‌کند و راننده در مواقع روبرو شدن با حوادث توان واکنش به‌موقع را نخواهد داشت.

خمر با اشاره به اینکه تخطی از سرعت مطمئنه، خستگی، خواب‌آلودگی، عجله و شتاب از عمده دلایل وقوع حوادث رانندگی است، عنوان داشت: رانندگان نباید از سرعت در رانندگی برای جبران وقت و انجام کارهای عقب‌افتاده خود استفاده کنند.

رئیس پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان یکی دیگر از راهکارهای کاهش تصادفات جاده‌ای را افزایش ایمنی جاده‌ها دانست و گفت: هرچند که پلیس به‌صورت شبانه‌روزی در زمینه کنترل ترددها فعالیت می‌کند اما دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی نیز باید به‌صورت منسجم‌تری برای کاهش تصادفات اقدام کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما