خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13274
۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۸
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان:

بیش از ۱۷۷ هزار تن کالا از بندر چابهار ترانزیت شد

بیش از ۱۷۷ هزار تن کالا از بندر چابهار ترانزیت شد
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۷۷ هزار تن کالا از ابتدای امسال تاکنون از طریق مرز دریایی چابهار به سایر کشورها ترانزیت شده است.

به گزارش اس.بی پرس، جلال‌الدین قادری اظهار داشت: انواع قوطی، دستمال‌کاغذی، سیگار، کتاب، گندم، چای و برنج عمده کالاهای حمل شده این مدت از طریق مرز دریایی چابهار بوده است.

وی با اشاره به اهمیت تبادلات اقتصادی در مرزهای جنوبی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا هیچ محدودیتی برای ناوگان باری و جابجایی کالا به‌ویژه کالاهای اساسی در جنوب این استان اعمال نشده و نخواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان به جایگاه چابهار در ترانزیت بین‌المللی اشاره کرد و افزود: چابهار به‌عنوان مهم‌ترین بندر تجاری در خارج از خلیج‌فارس، دروازه ترانزیت شرق ایران و یک منطقه راهبردی برای توسعه ترانزیت و تجارت بین‌المللی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بندر چابهار در محل تلاقی ۲ کریدور ترانزیتی جهانی شمال - جنوب و شرق - غرب قرار گرفته است که این امر از مهم‌ترین مزیت‌های محور شرق کشور بشمار می‌رود، گفت: هم‌اینک بخش قابل‌توجهی از ناوگان باری تحت پوشش این اداره کل در امر جابجایی کالاها از این بندر مهم و استراتژیک کشور مشغول فعالیت هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما