خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13276
۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۱

مهارت‌آموزی 527 نفر سرباز توسط جهاد دانشگاهی در آبان ماه سال جاری

مهارت‌آموزی 527 نفر سرباز توسط جهاد دانشگاهی در آبان ماه سال جاری
سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از آموزش 527 نفر سرباز در قالب طرح سرباز مهارت در آبان ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علی کریمیان گفت: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد 527 نفر از سربازان نیروهای مسلح استان شامل سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، دوره‌های مهارت‌های عمومی اشتغال و کارآفرینی و آشنایی با مهارت های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در آبان ماه سال جاری فراگرفتند.

وی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی طرح به‌صورت مکاتبه‌ای- حضوری برگزار می‌شود و از ابتدای شروع این طرح در سال جاری تاکنون 2700 نفر سرباز از دوره‌های طرح سرباز مهارت در استان سیستان و بلوچستان توسط جهاد دانشگاهی بهره‌مند شده‌اند.

سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در بخش مکاتبه‌ای دوره‌های آموزشی طرح سرباز مهارت، دو منبع از کتب منتشرشده توسط معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی در طول دوره آموزشی در اختیار سربازان قرار می‌گیرد و پس از برگزاری بخش حضوری، در پایان دوره سربازان با شرکت در آزمون پایان دوره ارزیابی می‌شوند.

وی در پایان از همکاری و تعامل بسیار خوب نیروهای مسلح استان ازجمله سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، مرزبانی و همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان در راستای برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی سربازان قدردانی نمود و خاطرنشان کرد: حضور سربازان در این دوره‌ها و ارتقاء دانش و مهارت آنان در حوزه کسب‌وکار و کارآفرینی می‌تواند نقطه شروعی جهت ایجاد کسب‌وکار توسط سربازان ماهر و جوان پس از پایان دوره خدمت آنان در استان باشد.

گفتنی است این طرح تا پایان سال جاری با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاد دانشگاهی در حال اجرا می‌باشد.

 

 انتهای پبام/

منبع : isna.ir

نظرات شما