خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13288
۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۲:۲۱
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:

عاملان قتل مسلحانه مرد نیمروزی پس از ۲ ماه فرار دستگیر شدند

عاملان قتل مسلحانه مرد نیمروزی پس از ۲ ماه فرار دستگیر شدند
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان نیمروز، عاملان قتل مسلحانه مردی ۳۸ ساله، پس از ۲ ماه فرار به دام افتادند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: در مهرماه سال جاری و در پی قتل مسلحانه مردی ۳۸ ساله در یکی از محورهای روستایی شهرستان نیمروز توسط افراد مسلح ناشناس موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی نیمروز با تحقیقات گسترده تخصصی خود و جمع‌آوری سرنخ‌های موجود عاملان این جنایت را که ۲ تن از دوستان مقتول بوده و به دلیل اختلافات مالی، با شلیک چند گلوله سلاح کمری این مرد را به قتل رسانده بودند شناسایی و مشخص شد، متهمان پس از ارتکاب به قتل از شهرستان گریخته‌اند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تیم رسیدگی‌کننده به پرونده که به‌طور جد، درصدد دستگیری قاتلان بودند چند روز قبل از حضور قاتلان در شهرستان زابل مطلع و تحقیقات خود را برای شناسایی مخفیگاهشان آغاز کردند.

وی بیان داشت: سرانجام با تلاش شبانه‌روزی پلیس مخفیگاه متهمان در یکی از محلات شهر زابل شناسایی و روز گذشته در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهشان یک قبضه سلاح کمری به همراه ۲۸ فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری گفت: در تحقیقات تکمیلی صورت گرفته، متهمان انگیزه خود را از ارتکاب این جنایت بدهی مالی ناشی از معامله مواد مخدر با مقتول اعلام کرده و اظهار داشتند به دلیل این بدهی، نقشه سرقت مواد مخدر همراه مقتول را کشیده و در روز حادثه او را که به‌وسیله خودروی شخصی در حال جابجایی ۵۰ کیلوگرم مواد افیونی بود با شلیک کلت کمری به قتل رسانده و پس از سرقت مواد افیونی از محل متواری شده‌اند.

وی با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی بر عزم جدی پلیس در مقابله با هرگونه اخلال در امنیت عمومی تأکید و از شهروندان خواست جوانان خود را نسبت به عواقب سخت حمل سلاح گرم آگاه سازند تا دیگر شاهد چنین جنایاتی نباشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما