خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13295
۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۲۳

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز دانشجو

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز دانشجو
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فرارسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو را در پیامی تبریک گفت.

به گزارش اس.بی پرس، در این پیام آمده است؛

 

به نام خالق قلم

روحیه مقدس استکبارستیزی، آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی ریشه در فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی دارد و این آرمان‌های ارزشمند، مشخصه اصلی ایرانی مسلمان در تمامی برهه‌های تاریخ پرفراز و نشیب این سرزمین بوده است.

 در رویدادهای تاریخ معاصر ایران نیز این جامعه فرهیخته، آرمان‌گرا و نواندیش دانشجویی است که همواره در خط مقدم حرکت‌های مردمی برای علیه استبداد و سلطنت داخلی و استکبار خارجی حضورداشته و قاطبه این دانشجویان عزیز با بهره‌گیری از عنصر ارزشمند ولایت مداری، حماسه‌های جاویدانی را در کتاب قطور افتخارات این مردم ثبت کرده‌اند.

 ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ نقطه شروعی بر تاریخ‌سازی دانشجویانی است که در برابر نظام سلطه و استبداد ایستادند و با نثار خون خویش فریاد مردم مسلمان ایران را به گوش جهانیان رساندند.

این مسیر روشن تا روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در بهمن 57 استمرار یافت و اخلاف صالح آن دانشجویان مسلمان نیز پس از مضمحل نمودن آخرین ریشه‌های استکبار در نظام جمهوری اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ، انقلاب دوم را نیز رقم زدند و در ایام دفاع مقدس و در روزهای مصاف با دشمن مزدور بعثی-صهیونیستی نیز حماسه‌های فراموش ناشدنی را خلق نمودند.

 اینک فرزندان شایسته این سرزمین که به کسوت مقدس دانشجوئی مفتخر شده‌اند نیز همان مسیر روشن را در عرصه‌های علمی، فناوری و تجاری‌سازی پی می‌گیرند و با همت والا، اندیشه پویا و توان بی‌منتهای خویش مرزهای دانش را یکی پس از دیگری درمی‌نوردند تا توطئه شوم دشمنان این سرزمین، یعنی محاصره ناجوانمردانه اقتصادی را بی‌اثر سازند.

در دوران همه‌گیری کووید_۱۹ نیز دانشجویان عزیز و به‌خصوص دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی علاوه بر علم‌آموزی، در مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و در کنار مدافعان سلامت حضور داشتند و برخی از این عزیزان علاوه بر وظائف دانشجوئی خود در گروه‌های جهادی و فعالیت‌های داوطلبانه نیز حضور یافتند و صحنه‌های زیبایی از نوع‌دوستی و مسئولیت‌پذیری را خلق کردند.

این‌جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گران‌قدر ۱۶ آذر و سایر دانشجویان شهید انقلاب اسلامی، این روز بزرگ را گرامی می‌دارم و برای همه دانشجویان و به‌خصوص فرزندان عزیز دانشجویم در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توفیق روزافزون را در مسیر رشد و اعتلاء عقیدتی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، خانوادگی و شخصی از درگاه ایزد متعال خواستارم.

دکتر سید محمد هاشمی شهری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha