خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 133
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۳۸

خون پاک حاج قاسم، سیستان و بلوچستان را به خروش آورد

خون پاک حاج قاسم، سیستان و بلوچستان را به خروش آورد
شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست آمریکای جنایتکار، موجی از خشم و انزجار مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان را نسبت به این اقدام تروریستی و جنایتکارانِ استکبار جهانی به راه انداخت.

به گزارش اس.بی پرس، قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان پس از اطلاع از خبر شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به میعادگاه‌های نماز جمعه شتافتند و یک‌صدا فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر رِژیم صهیونیستی سر دادند.

 

مردم شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان پس از اقامه نماز جمعه با راهپیمایی و در دست داشتن تصاویر مقام معظم رهبری و حاج قاسم سلیمانی با محکوم کردن جنایت هولناک آمریکا، خواستار پاسخ کوبنده به این جنایت شدند.

 

راهپیمایان و تجمع‌کنندگان سیستان و بلوچستان پلاکاردهایی با مضامین مرگ بر آمریکا، مرگ بر رژیم صهیونیستی و مرگ بر استکبار، شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به محضر رهبر معظم انقلاب و ملت قهرمان ایران و تمامی آزادگان جهان تبریک و تسلیت گفتند.

 

مردم سیستان و بلوچستان در تجمعات و راهپیمایی‌های گسترده با شعار «ای رهبر آزاده - آماده‌ایم آماده» حضور همیشگی خود را برای مقابله بر هرگونه تهدید استکبار جهانی اعلام داشتند.

 

نمازگزاران سیستان و بلوچستان با تأکید بر این‌که نباید خون شهدا پایمال شود از مسئولان کشوری خواستند که به این اقدام آمریکا پاسخی کوبنده دهند.

 

امام‌جمعه خاش با محکوم کردن حادثه تروریستی فرودگاه عراق که از سوی آمریکا رخ داد اظهار داشت: خون شهیدان ما پایمال نمی‌شود و قطعاً ملت بزرگ ایران و امت اسلامی انتقام سختی از دشمنان استکباری می‌گیرند.

 

حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان گفت: آمریکایی‌ها ریشه و عامل اصلی ایجاد فتنه و ناامنی در دنیا هستند و با عمل ننگین و جنایتکارانِ خود در ترور سربازان رشید سپاه اسلام چهره زشت و منحوس خود را نشان دادند.

 

وی بیان کرد: سردار سلیمانی در قلب‌ها زنده است و جاودانه و عزتمندانِ به شهادت رسید و برای مردم ایران و دنیا یک قهرمان پرافتخار به شمار می‌رود.

 

امام‌جمعه اهل سنت خاش نیز گفت: سردار سلیمانی سربازی برای اسلام بود و برایش شیعه و سنی تفاوتی نداشت و همواره از حریم امت اسلامی شجاعانه دفاع می‌کرد.

 

مولوی محمدعلی شهنوازی تصریح کرد: سربازان اسلام و رهبری با ویژگی مقاومت، ایثار و مبارزه علیه استکبار راه شهدا را ادامه می‌دهند و ریشه ظلم و ستم مستکبران را می‌خشکانند.

 

انتهای پیام/#

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha