خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13300
۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۰:۱۷

کاهش ۴۰ درصدی خاموشی برق در سیستان و بلوچستان

کاهش ۴۰ درصدی خاموشی برق در سیستان و بلوچستان
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: میزان خاموشی برق در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی سماعی معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: طی اقدامات انجام‌شده توسط پرسنل توزیع برق، همکاری مردم و ادارات این استان میزان خاموشی برق در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: انجام مانور‌های عملیاتی مختلف در جهت احداث و اصلاح شبکه، اقدام به‌موقع پرسنل در رفع خاموشی و همکاری مردم در استفاده بهینه از انرژی به‌رغم بسیاری از مشکلات صنعت برق در سال جاری، باعث کاهش خاموشی در این استان و رضایتمندی مردم شد.

وی در ادامه به‌صرفه جویی هفت هزار مگاوات ساعتی توزیع برق سیستان و بلوچستان با انجام تعمیرات خط گرم اشاره کرد و گفت: انجام تعمیرات خط گرم در پنج ناحیه دیسپاچینگی استان، سبب صرفه‌جویی انرژی به میزان هفت هزار و ۶۰۶ مگاوات ساعت در نیمه اول امسال شد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: اعتبار این میزان صرفه‌جویی، ۲ میلیارد و ۳۲۶ میلیون تومان برآورد شده است.

وی گفت: ۹۸ دستگاه ترانسفورماتور نیز با اعتباری بیش از ۵۶۲ میلیون تومان طی این مدت اورهال شده است که از این تعداد ۹۰ دستگاه تعمیر و ۸ دستگاه اسقاط شده است.

سماعی با اشاره به بازدید‌های دوره‌ای از تجهیزات شبکه برق گفت: در نیمه اول سال جاری بازدید و سرویس ۴۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۸ کیلومتر شبکه روشنایی معابر انجام شده است.

وی گفت: همچنین بازدید و سرویس هزار و ۷۵۰ دستگاه پست هوایی و ۲۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط طی این مدت انجام شده است.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان به برنامه‌های دفتر نظارت و برنامه‌ریزی اشاره کرد و گفت: تدوین رویه ها، راهکار‌ها و دستورالعمل‌های لازم به‌منظور ارتقای فرآیند‌های برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر نگهداری و تعمیرات شبکه‌های توزیع، بهبود فرآیند و افزایش بهره‌وری مدیریت دارایی و تعمیرات (نت) شرکت‌های توزیع در حوزه‌های ستادی و عملیاتی، افزایش اثربخشی استراتژی‌ها در حوزه نت و ایجاد نظم و انضباط فنی در فرآیند‌های بازدید، تعمیرات و پیشگیری از خرابی تجهیزات ازجمله اقدامات این دفتر است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

داغ های مجازی