خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13301
۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۰:۲۳

احداث ۳ مدرسه از محل اعتبارت بازآفرینی شهری در حاشیه شهر زاهدان

احداث ۳ مدرسه از محل اعتبارت بازآفرینی شهری در حاشیه شهر زاهدان
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: سه مدرسه با هدف افزایش سرانه آموزشی و ارتقای شاخص‌های توسعه شهری در مناطق حاشیه شهر زاهدان در حال احداث است.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل مهدیار معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: سه مدرسه با هدف افزایش سرانه آموزشی و ارتقای شاخص‌های توسعه شهری از محل اعتبارات بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه شهر زاهدان توسط این اداره کل در حال احداث است.

 ابوالفضل مهدیار اظهار داشت: عملیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه شیرآباد و ۱۲ کلاسه کریم‌آباد زاهدان با اعتبار مجموع افزون بر ۱۰ میلیارد تومان از سال ۹۸ توسط این اداره کل آغاز شده است.

وی ادامه داد: همچنین ساخت مدرسه ۹ کلاسه کارخانه نمک زاهدان نیز با اعتبار افزون بر ۷ میلیارد تومان از سال ۹۹ آغاز شده است تا در صورت تخصیص به‌موقع اعتبارات و اتمام آن‌ها تا دو سال آینده شاهد افزایش سرانه فضا‌های آموزشی در مناطق حاشیه شهر زاهدان باشیم.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ پروژه در سال جاری با اعتبار افزون بر ۴۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق حاشیه شهر زاهدان از سوی این اداره کل در حال اجراست.

مهدیار افزود: عمده پروژه‌های امسال در حال اجرای این اداره کل در مناطق حاشیه زاهدان مربوط به حوزه آموزشی و بهسازی معابر می‌شود.

وی با بیان اینکه در زاهدان پنج محله شیرآباد، باباییان، کریم‌آباد، قاسم‌آباد و کارخانه نمک (پشت گاراژها) به‌عنوان محلات هدف بازآفرینی تاکنون به تصویب رسیده که شامل یک هزار و ۴۰۳ هکتار و با جمعیتی افزون بر ۱۵۷ هزار نفر است، گفت: همکاران ما در این اداره کل در سال‌های اخیر در کنار اقدامات عمرانی، به‌منظور رفع مشکلات اجتماعی نقاط حاشیه شهر‌های استان اقدام به احداث بازارچه‌های محلی برای اشتغال افراد بی‌سرپرست یا بد سرپرست، ساخت مراکز ترک اعتیاد و برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به‌منظور هدایت افراد به بازار کارکرده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha