خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13302
۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۰:۲۷
دلیل برجسته کردن اشتباه سهوی یک سال پیش، چیست؟

فراری دادن خیرین مدرسه‌ساز به بهای طمع رسانه‌های بی‌برگ‌وساز/ نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان توضیح داد

فراری دادن خیرین مدرسه‌ساز به بهای طمع رسانه‌های بی‌برگ‌وساز/ نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان توضیح داد
انتشار تصاویری از یک مدرسه که نام «فقط نیلوفر» روی آن گذاشته‌شده بود، از سوی رسانه‌هایی رخ داد که بی‌ساز و برگ و بدون محتواهای درخور، قصد بالا بردن تعداد مخاطبان خود و جذب دنبال کننده بیشتر را داشتند و تعدادی از دیگر رسانه‌های مطرح را هم به‌اشتباه انداختند، ازاین‌رو بهتر است توضیحات نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان درباره این اشتباه سهوی را ببینیم تا ناخواسته در دام یک بی‌سوادی و تبعات آن نشویم...

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، روز گذشته تصویری از سردر یک مدرسه نوساز که روی آن نوشته‌شده بود، «فقط نیلوفر» به‌شدت در فضای مجازی و صفحات اجتماعی منتشر و پربازدید شد.

 نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به‌اشتباه سهوی پیمانکار در درج نام مدرسه‌ روستای «کَمَک» دراین‌باره توضیح داده است:

اشتباه در درج نام یک مدرسه در روستای «کَمَک» شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان باعث تعجب کاربران و بعضاً شوخی‌هایی با این موضوع در فضای مجازی شد.

آن‌طور که تفسیر شده است، دختری به نام «نیلوفر بهبهانی» از دنیا رفته و مادر وی برای زنده نگاه‌داشتن نام فرزندش تصمیم به ساخت مدرسه‌ای در یکی از روستاهای زهک می‌گیرد.

پس از پایان کار ساخت این فضای آموزشی، پیمانکار مدرسه از نماینده خیّر مدرسه‌ساز در خصوص نام مدرسه سؤالی مطرح می‌کند که آیا نام مدرسه «نیلوفر بهبهانی» باشد؟ که نماینده خیّر پس از مشورت با مادر می‌گوید، نه! فقط نیلوفر. پیمانکار هم با بی‌دقتی تمام و بدون دریافت تأییدیه از ناظران نوسازی مدارس نسبت به تهیه تابلو مدرسه با نام عجیب «فقط نیلوفر» اقدام می‌کند.

در همان زمان و پس از رؤیت ناظر نوسازی مدارس، نسبت به تغییر در نام تابلو اقدام می‌شود. این اتفاق و این اشتباه که از سوی «پیمانکار» این پروژه رخ‌داده است، مربوط به حدود یک سال پیش در این استان بوده که اکنون دستمایه طنز برخی افراد در فضای مجازی شده است.

ذکر نکات زیر در خصوص احداث فضاهای آموزشی در اقصی نقاط استان سیستان و بلوچستان ضروری به نظر می‌رسد. در سال 1399 رشد جمعیت دانش‌آموزی این استان عدد 32 هزار نفر را نشان می‌دهد و در سال ۱۴۰۰ هم این رشد به 57 هزار نفر رسیده است. با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی و جذب افراد بازمانده از تحصیل، نیاز به احداث حداقل 2 هزار کلاس درس در هرسال وجود دارد که نظارت این تعداد پروژه آموزشی با تعداد ۱۱۱ نفر نیروی اداره کل نوسازی مدارس در سطح استان کاری بسیار دشوار بوده که این امر تاکنون توسط کارکنان جهادی این دستگاه محقق شده است.

در چند سال اخیر و با عنایت به رشد جمعیت دانش‌آموزی، اعتبارات قابل‌توجهی جهت احداث فضاهای آموزشی دریافت شده و همچنان این استان نیازمند توجه بیش‌ازپیش در این بخش است.

اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان بلوچستان با کمک نیکوکاران و خیرین عزیز و همراهی تمامی دستگاه‌های مختلف موفق به احداث ۲۸۰۰ کلاس درس در 3 سال گذشته و استانداردسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بیش از 10 هزار کلاس درس شده است.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha