خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13311
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۵۸
استاندار سیستان و بلوچستان:

بیمارستان چابهار وضعیت خوبی ندارد

بیمارستان چابهار وضعیت خوبی ندارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیمارستان وضعیت بسیار نامناسبی دارد و باید هرچه سریع‌تر نسبت به ساخت بیمارستان جدید ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار اقدام شود.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس‌خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سه سال است کلنگ احداث ساخت بیمارستان جدید ۵۴۰ تخت‌خوابی چابهار با توجه به نیاز مبرم و افزایش سرسام‌آور جمعیت این شهر خورده شده، اما هنوز خبری از ساخت این پروژه مهم نیست.

وی گفت: سه سال عمر ساخت بسیاری از پروژه‌های عمرانی در خیلی از کشورهاست، اما در حوزه‌ای که من نمایندگی می‌کنم هنوز این پروژه شروع هم نشده تا بخواهیم درباره وضعیت تکمیل، اتمام و یا کمبود منابع و مشکلات آن حرف بزنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طبق شاخص تخت بیمارستانی به ازای هزار نفر جمعیت، ۱.۶ تخت بیمارستان در کشور وجود دارد باید باشد؛ این شاخص برای حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر حدود ۰.۶ است به عبارتی نصف تخت برای هر هزار نفر درحالی‌که در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با جمعیتی بالغ بر یک‌میلیون و سیصدوپنجاه هزار نفر با حدود دو هزار و پانصد تخت بیمارستانی فعال داشته باشد و در حال حاضر تنها ۹۰۰ تخت بیمارستانی فعال دارد.

مدرس خیابانی گفت: بیمارستان فعلی چابهار بار جمعیتی بسیار گسترده و پرفشاری را تجربه می‌کند و نیاز است هرچه سریع‌تر بیمارستان جدید ساخته شود چراکه با وضعیت فعلی و افزایش جمعیت و توسعه‌های آتی اصلاً این بیمارستان جوابگو نخواهد بود.

 بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، در صورت تسریع در احداث دو بیمارستان عظیم پانصد و چهل تخت خوابی ایرانشهر و چابهار و اضافه شدن ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی در کنار اتمام طرح توسعه بیمارستان‌های دلگان، فنوج، مهرستان، کنارک و قصرقند، بمپور و همچنین احداث بیمارستان‌های محلی کلات سرباز، بزمان، بنت، اسپکه، پیشین، زرآباد و آشار طی دوالی سه سال آتی و می‌توان امیدوار به حل مشکل شاخص‌های بیمارستانی باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما