خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13315
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۳۷

۶۳ درصد مردم سراوان در برابر کرونا واکسینه شدند

۶۳ درصد مردم سراوان در برابر کرونا واکسینه شدند
رئیس مرکز بهداشت سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک با توجه به شرایط منطقه حدود ۶۳ درصد از جمعیت تحت پوشش این شهرستان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سینا ملاشاهی اظهار داشت: در راستای اجرای پویش «من هم واکسن زدم»، در مناطقی از شهرستان سراوان که پوشش واکسیناسیون کرونا پایین است واکسیناسیون کرونا به‌صورت خانه به خانه و مدرسه به مدرسه توسط گروه‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا با مشارکت همه مردم به پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا در سراوان برسیم و از ابتلای همگان به این ویروس جلوگیری کنیم.

 به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با افزوده شدن ۴۰ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۳۲ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

دکتر سید محمد هاشمی‌ افزود: با فوت یک نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۶۴۱ نفر رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۵۷ بیمار حاد تنفسی و ۴۸ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند ادامه داد: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما