خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13317
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۱

بازگشایی و اصلاح مسیر محور‌های کوهستانی و سخت گذر روستایی میرجاوه

بازگشایی و اصلاح مسیر محور‌های کوهستانی و سخت گذر روستایی میرجاوه
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از بازگشایی و اصلاح مسیر ۶۸ کیلومتر از محور‌های کوهستانی شهرستان میرجاوه خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: راه روستایی از مهم‌ترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر منطقه ایفا می‌کند.

وی گفت: بازگشایی و اصلاح مسیر‌های روستایی تیلویی، تنگ لکور، هفتاد ملا گزند، نیک بالا، پلنگ حصار، خوشاب، میدان سرخ مهرآباد و ریزش برداری سردریا انجرک و جلگه ده مودنه از مهم‌ترین محور‌های بازگشایی‌شده سال جاری شهرستان میرجاوه بوده است.

وی وجود راه‌های امن و مناسب را یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های توسعه هر منطقه عنوان کرد.

کرد گفت: راه‌های روستایی دامنه تفتان اکثر از داخل رودخانه‌ها و دره‌ها عبور کرده و به علت کوهستانی بودن دارای شیب زیاد و صعب‌العبور هستند به‌طوری‌که در مواقع بارندگی با جاری شدن آب رودخانه‌های فصلی مسیر‌ها مسدود و تردد در این محور‌ها قطع یا به‌سختی انجام می‌شود که با انجام این بازگشایی و اصلاح مسیر‌های ذکرشده از مسدود شدن طولانی‌مدت راه‌ها جلوگیری شده و تردد‌های روستاییان گرامی سهل‌تر خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: توسعه زیرساخت‌ها در روستا‌ها با هدف حفظ جمعیت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر‌ها و توسعه و رونق آن‌ها در اولویت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قرار گرفته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما