خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13324
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۲۲:۰۱

توضیحات نماینده خاش در خصوص کمبود معلم در سیستان و بلوچستان

توضیحات نماینده خاش در خصوص کمبود معلم در سیستان و بلوچستان
نماینده مردم خاش در مجلس گفت: حدود ۲۰ درصد مدارس سیستان و بلوچستان بعد از گذشت ۷۵ روز از آغاز سال تحصیلی تعطیل بوده و بسیاری از مدارس در این مناطق با جمعیت ۶۰ نفر با یک معلم اداره می‌شوند.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر آموزش‌وپرورش گفت: با کمبود شدید نیرو به‌ویژه در مناطق محروم و روستایی مواجه هستیم. به‌طوری‌که حدود ۲۰ درصد مدارس استان بعد از گذشت ۷۵ روز از آغاز سال تحصیلی تعطیل هستند و بسیاری از مدارس در این مناطق با جمعیت ۶۰ نفر با یک معلم هستند. پرچم‌دار معلمان ضمن خدمت، استان سیستان و بلوچستان با ۵ هزار نیرو است که امیدواریم وزارت آموزش‌وپرورش در تبدیل وضعیت آن‌ها، حقوق و دستمزدها و همچنین رتبه‌بندی معلمان اقدام لازم را صورت دهد.

نماینده مردم خاش در مجلس گفت: در خصوص اهمال و ترک فعل در اجرای کامل آیین‌نامه ساماندهی مبادله در بازارهای غیررسمی مرزی مرسوم به کولبری مصوب ۱۳۹۶ هیئت‌وزیران در مرز میرجاوه اقدام کند. علت عدم نظارت بر عملکرد بانک مرکزی در اجرای مصوب دی‌ماه ۱۳۹۸ هیئت‌وزیران در خصوص پیاده‌سازی تعیین منشأ ارز خارجی بدون انتقال ارز داخلی در سامانه به‌منظور برقراری تسهیلات دولت برای کولبران و پیله‌وران چیست؟

حسین زهی در تذکری خطاب به وزیر امور خارجه ادامه داد: تعلل در دیپلماسی فعال پاکستان در رفع مسائل و مشکلات تجار در گذرگاه‌های مرزی میرجاوه برای افزایش ارزآوری تجار در شرایط تحریم چیست؟

وی در پایان خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علت تعلل این وزارتخانه در انجام مسئولیت مبنی بر ایجاد اشتغال پایدار و زودبازده در مناطق محروم برای ساماندهی و جایگزینی فعالیت‌های مرسوم به کولبری چیست؟

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما