خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13335
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۹:۴۱

چرا تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست؟

چرا تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست؟
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: تقسیم سیستان و بلوچستان با توجه به ضعف زیرساختی به صلاح نیست.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین‌زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: تقسیم استان سیستان و بلوچستان به چند استان با توجه به ضعف زیرساختی، پیوند فرهنگی و اجتماعی مردم شمال و جنوب استان و پیوند اقتصاد دو منطقه سیستان در شمال و بلوچستان در جنوب استان، به صلاح نیست.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای گفت: مردم سیستان و بلوچستان چه به لحاظ فرهنگی و چه از منظر اجتماعی دارای مشترکات و قرابت‌های متعددی هستند به نوعی ریشه این مردم در هم تنیده شده و همین امر تقسیم سیستان و بلوچستان را با چالش مواجه می‌کند.

وی گفت: از طرفی مرز مشترک با دو کشور افغانستان و پاکستان، ظرفیت بندر اقیانوسی چابهار و دیگر ظرفیت‌هایی که در منطقه سیستان و منطقه بلوچستان وجود دارد به نحوی است که در صورت پیوند با یکدیگر می‌تواند زمینه توسعه استان را رقم بزند.

حسین‌زهی گفت: بحث ضعف زیرساختی نیز در سیستان و بلوچستان بسیار پررنگ است و به عبارتی در صورت تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان، ما چند استان با شاخص‌های زیرساختی به‌مراتب ضعیف‌تر از شرایط حاضر خواهیم داشت بنابراین تقسیم سیستان و بلوچستان از منظرهای گوناگون به صلاح نیست.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha