خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13337
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۰:۴۵

بهره‌برداری از پروژه پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان

بهره‌برداری از پروژه پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان
تست سایت‌های غربی و سایت چابهار پروژه پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان با موفقیت انجام شد.

به گزارش اس.بی پرس، عباس آذرپیکان معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اجرای موفق تست سایت‌های غربی و سایت چابهار مربوط به پروژه پوشش رادیویی سواحل استان خبر داد و گفت: با آماده شدن سایت‌های شرقی پروژه مذکور به‌طور کامل آماده بهره‌برداری می‌گردد.

عباس آذرپیکان گفت: هم‌اکنون پوشش رادیویی در باند VHF در محدوده A۱ دریایی، از شرق چابهار تا آب‌های استان هرمزگان با بهره‌گیری از روزآمدترین تکنولوژی و تجهیزات و احداث سایت‌های بدون نیرو برقرار و آماده بهره‌برداری است.

وی، ارتقای ایمنی آب‌های ساحلی، تسهیل و تسریع فرایند مدیریت عملیات جستجو و نجات و حفظ جان انسان‌ها و سرمایه‌های آن‌ها در دریا را از اهداف اجرای این پروژه عنوان کرد.

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با همکاری ویژه مخابرات شهرستان چابهار سایت‌های شرقی نیز ظرف ۱۰ روز آماده و پروژه مذکور به‌طور کامل آماده بهره‌برداری گردد.

وی گفت: این پروژه، پوشش کامل رادیویی (VHF,AIS) در آب‌های ساحلی استان را فراهم و موجب افزایش ایمنی کشتیرانی و دریانوردی در چارچوب کنوانسیون بین‌المللی (SAR,SOLAS) و تسریع در واکنش به پیام‌های اضطراری دریایی و عملیات جستجو و نجات در دریای عمان می‌شود.

گفتنی است: عملیات اجرایی پروژه پوشش رادیویی سواحل استان دی‌ماه سال گذشته آغاز و با ایجاد پنج سایت رادیویی پسابندر، بریس، چابهار، گوردیم و بندر شهید رضایی زرآباد پیاده‌سازی شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha