خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13341
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۷
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار؛

نقشه آموزش‌های مهارتی سواحل مکُران با همکاری دانشگاه‌ها تهیه می‌شود

نقشه آموزش‌های مهارتی سواحل مکُران با همکاری دانشگاه‌ها تهیه می‌شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: اطلس و نقشه آموزش‌های مهارتی سواحل مکُران با رویکرد تربیت نیروی انسانی موردنیاز توسعه منطقه با کمک دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان تهیه می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالرحیم کُردی چهارشنبه شب در نشستی با مدیران دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای آموزش نیروهای متخصص باید همچون بسیاری از نمونه‌های تجربه‌شده و موفق کشور، مؤسسه‌ای تخصصی در حد استانداردهای بین‌المللی تشکیل دهیم.

وی تصریح کرد: می‌خواهیم به مردم بگوییم، ما در حال حاضر به کارشناس‌هایی که کار بلد باشند نیازمندیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: روش‌هایی که تا به امروز اجراشده است اگر نتیجه‌بخش بود تاکنون نتایجشان مشخص می‌شد اما پیشنهادی که می‌دهم این است که روشی دیگر را پیاده کنیم، دانشگاه‌ها به‌صورت هیئت‌امنایی یک موسسه مشترکی را ایجاد و متولی تربیت و تأمین نیروی انسانی شوند چون شرکت‌ها برای استخدام، افراد متخصص را انتخاب می‌کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: می‌توان مؤسسه آموزشی متخصص‌محور را در منطقه ثبت کرد و ثبت چنین مؤسسه‌ای به طی کردن روند پُرپیچ و خم اداری نیاز ندارد، وگرنه به‌خوبی از مشکلات دانشگاه‌ها مطلع هستم و باید بگویم آنچه امروزه در دانشگاه‌ها تأمین می‌شود پاسخگوی نیاز منطقه نیست.

وی تصریح کرد: اگر این موسسه‌های تخصص‌محور را در قالب آموزش راه‌اندازی کنیم کمتر از سه سال بخش زیادی از نگرانی‌ها حل می‌شود چراکه مردم به‌شدت دنبال کار هستند.

 کُردی گفت: کارگروهی تشکیل شود و در یک مدت سه‌ماهه بخشی از اعداد و ارقام و کارهایی که انجام‌شده را بنویسیم و به یک جدولِ عدد و رقم برسیم، باید تا زمانی که سند تشکیل مؤسسه آماده می‌شود کارگروه را تشکیل دهیم. باید سند زیست‌بوم مهارت‌های انسانی موردنیاز منطقه آماده شود تا بر اساس این سند، نیروی متخصص تربیت و رشته‌ها و مهارت‌های این نیروها تعین شود.

این نشست با حضور رؤسای دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان، علمی کاربردی استان، دریانوردی و علوم دریایی چابهار، فنی و حرفه‌ای استان و دانشگاه آزاد واحد بین‌الملل چابهار در سالن جلسات ساختمان شماره یک سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

 

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha