خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13343
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۲

نماینده ولی‌فقیه در استان خواستار شناسایی نیروهای شایسته از میان شیعه و اهل سنت شد

نماینده ولی‌فقیه در استان خواستار شناسایی نیروهای شایسته از میان شیعه و اهل سنت شد
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: باید در سنگ بنای کار دقت کنید و از طریق گروه‌های اندیشه‌ورز، برنامه‌ریزی و سیر مباحث را دنبال کنید.

به گزارش اس.بی پرس،  آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار اعضای شورای راهبردی ستاد مرکزی ریاست جمهوری به بیان معضلات و موانع پیش روی مردم در سیستان‌وبلوچستان پرداخت و گفت: رفع معضل سهم‌خواهی در عرصه سیاسی یک آرمان است اما در واقعیت هنوز محقق نشده است.

امام‌جمعه زاهدان افزود: با روی کار آمدن دولت جدید برخی انتظارات بالا رفته که کار را برای دولت سخت‌تر خواهد کرد.

آیت‌الله محامی خواستار شناسایی نیروهای شایسته از میان شیعه و اهل سنت شد و بیان داشت: شناسایی، تقویت و به‌کارگیری نیروهای شایسته و همراه انقلاب اسلامی کار مهمی است که اگر به‌خوبی عملی شود برای آینده کشور مؤثر خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان به بیان مشکلات استان پرداخت و عنوان داشت: تأمین آب و ایجاد اشتغال از نیازهای عمده و اساسی مردم در سطح استان است که باید به‌عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: نگاه‌های قومی و قبیله‌ای، فرهنگ غلط‌کار، عادت به مساعده گیری و عدم تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در استان آن‌هم به علت وجود موانع مختلف، ازجمله مهم‌ترین آسیب‌ها در سیستان‌وبلوچستان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خواستار ورود افراد شیعه و سنی در ترکیب اعضای شورای راهبردی استان شد و اظهار داشت: بصیرت افزایی زمانی نتیجه‌بخش است که همراه با کار، تلاش و فعالیت باشد و در جلسات شورا باید به دنبال خوراک و محتوای مناسب باشید زیرا شعار به‌تنهایی مؤثر نخواهد بود.

وی گفت: باید در سنگ بنای کار دقت کنید و از طریق گروه‌های اندیشه‌ورز، برنامه‌ریزی و سیر مباحث را دنبال کنید.

آیت‌الله محامی خاطر نشان کرد: اعتماد مردم سرمایه نظام است که متأسفانه در شرایط کنونی تضعیف‌شده و نیاز به ترمیم دارد و باید یاد بگیریم که در صورت بروز خطا سریعاً عذرخواهی و کار را تصحیح کنیم.

همچنین سردار علیرضا افشار رئیس شورای راهبردی ستاد مرکزی ریاست جمهوری نیز به بیان اهداف این شورا در سطح کشور پرداخت و گفت: به دنبال راه‌اندازی نهادی انقلابی از میان تشکل‌های مردمی در سطح استان‌ها جهت مشارکت، ایده پردازی و ارائه راهکار هستیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha