خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13348
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۹:۲۳

صدور مجوز شیرین سازی آب دریا در چابهار

صدور مجوز شیرین سازی آب دریا در چابهار
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مجوز شیرین سازی ۵۰ هزار مترمکعب آب دریا در چابهار با هدف کاهش مشکلات کم‌آبی و پایان جیره‌بندی آب صادر شد.

به گزارش اس.بی پرس، رحم‌دل بامری روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان چابهار افزود: شهر چابهار هم‌اینک به‌صورت جیره‌بندی ۲۶ هزار مترمکعب آب از آب‌شیرین‌کن کنارک واقع در ۵۰ کیلومتری دریافت و این سهمیه کفاف جمعیت بیش از ۱۶۰ هزارنفری شهر و حاشیه‌نشینی را نمی‌کند.

وی افزود: دولت طرح‌های مختلفی برای شیرین سازی آب دریای عمان دارد و دراین‌باره برای کاهش مشکلات از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار بیان کرد: مسئولان حوزه امور آب و فاضلاب و اداره کل مربوطه موظف هستند هر چه سریع‌تر نسبت به رهاسازی فاضلاب در کوچه و رودخانه‌ها جلوگیری و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه چابکی، انقلابی گری، مردمی و وظیفه‌شناسی باید سرلوحه کاری مسئولان در دولت جدید باشد، خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان ادارات در ساعات غیر اداری در دسترس نبوده و پاسخگو نیستند، لذا مجدداً اعلام می‌کنم به‌صورت شبانه‌روزی برای خدمت‌رسانی اقدام و برای رضایتمندی مردم نهایت تلاش‌ها را انجام دهند.

بامری تصریح کرد: متأسفانه صنف‌های مختلف به‌ویژه بازار میوه چابهار دست افراد خاص و انحصاری است و سال‌ها هر طور دلشان می‌خواهند قیمت را بالا می‌برند، نیاز است سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی ورود و با اقدامات لازم گرفتاری‌ها و مشکلات مردم در بحث گرانی اجناس را به حداقل برسانند.

وی ادامه داد: متأسفانه دوگانگی مدیریتی در چابهار پس از الحاق شهر به منطقه آزاد بعد از گذشت ۲ سال مرتفع نشده و همچنان فنس ها و ایست و بازرسی در گیت ورودی منطقه آزاد برقرار بوده و خدماتی از این سازمان در شهر مشهود نیست، لذا مردم انتظار دارند فنس های فیزیکی برداشته‌شده و به وظایف قانونی عمل کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما