خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13350
۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۹:۳۸
استاندار سیستان و بلوچستان:

قابل‌قبول نیست که پرونده سرمایه‌گذاری روی میز مدیران معطل باشد

قابل‌قبول نیست که پرونده سرمایه‌گذاری روی میز مدیران معطل باشد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از بدترین عادت‌ها این است که در مقابل سهل‌انگاری و کم‌کاری مدیران بی‌تفاوت باشیم که این امر به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست که پرونده یک طرح بزرگ سرمایه‌گذاری روی میز مدیران معطل باشد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در نشست با سرمایه‌گذاران، هیئت‌مدیره کشت و صنعت مکران و پروژه شب آفتابی زابل بر رفع مسائل و موانع پیش روی پروژه‌های سرمایه‌گذاری سیستان و بلوچستان تأکید کرد و افزود: با توجه به این پروژه‌ها و طرح‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گردشگری، دانشگاه‌ها باید نیروهای متخصص را در این حوزه‌ها تربیت کند.

استاندار در ادامه بیان کرد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری فولاد مکران، پتروشیمی مکران، کشت و صنعت مکران از پروژه‌های بزرگ استان است که می‌تواند توسعه این منطقه را تحت تأثیر قرار دهد لذا باید به‌صورت ویژه مسائل آن‌ها موردبررسی قرار گیرد و موانع پیش روی مرتفع شود.

وی با تأکید بر استفاده از نیروهای بومی استان بیان کرد: باید تسریع در امور اداری سرمایه‌گذاران به‌سرعت انجام شود.

مدرس خیابانی در خصوص درخواست افزایش مدت بهره‌برداری شرکت کشت و صنعت مکران ادامه داد: به تناسب راه‌اندازی هر فاز، مدت بهره‌برداری به ۲ برابر تمدید و افزایش می‌یابد.

وی در خصوص پروژه مجتمع فرهنگی، رفاهی، تفریحی و گردشگری شب آفتابی زابل و موانع پیش روی آن دستورات لازم در خصوص تامین اعتبارات موردنیاز این پروژه از طریق صندوق کارآفرینی امید و همچنین تغییر کاربری این پروژه از کشاورزی به گردشگری توسط جهاد کشاورزی، تامین برق و سایر زیرساخت‌های موردنیاز را ارائه داد.

عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری کشت و صنعت مکران در این نشست با بیان اینکه این پروژه در پنج فاز هدف‌گذاری شده است گفت: پروژه کشت و صنعت مکران شامل احداث مجتمع سه هزار و ۵۰۰ هکتاری باغ میوه‌های گرمسیری و مجتمع ۱۰۰ هکتاری گلخانه‌ای، احداث شهرک شیلاتی شامل ۲ بخش پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، احداث کارخانه نمک‌زدایی با ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز، احداث آب‌شیرین‌کن و احداث نهالستان میوه‌های گرمسیری است.

حسین صفایی تصریح کرد: تاکنون احداث مزرعه پرورش میگو به مساحت ۷۰۰ هکتار آغاز شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما