خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13358
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۹:۲۶

اُمیکرون به بلوچستان نزدیک‌تر شد/ خاطرات تلخ خردادماه را فراموش نکنید

اُمیکرون به بلوچستان نزدیک‌تر شد/ خاطرات تلخ خردادماه را فراموش نکنید
درحالی‌که روند کاهشی نرخ ابتلای روزانه قابل‌تأمل است، تأیید ورود ویروس جهش‌یافته اُمیکرون به کشور پاکستان عاملی برای نگرانی کارشناسان، کادر درمان و مردم سیستان و بلوچستان شده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، کارشناسان خبر تأیید ورود ویروس جهش‌یافته را به کشور پاکستان نگران‌کننده می‌دانند و معتقدند کاهش نرخ مشارکت عمومی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین طرح ملی واکسیناسیون می‌تواند مشکلاتی تازه به کشورمان تحمیل کند چون احتمال ورود این ویروس با توجه به ترددهای مرزی و تجاری میان کشورهای همسایه ایران وجود دارد و بهترین راهکار مدیریت شرایط با رعایت پروتکل‌هاست.

به گفته این گروه درصورتی‌که ویروس جهش‌یافته اُمیکرون در ایران به‌عنوان ویروس غالب تثبیت شود قدرت سرایت و بیماری‌زایی این ویروس در سایه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند دردسرساز باشد.

مردم و مسئولین سیستان و بلوچستان نباید شرایط و خاطرات بد، خرداد و تیرماه را فراموش کنند، زمانی که تعداد فوتی‌ها و آمار مبتلایان به کرونا در حالی چند برابر شده بود که هیچ‌کس اقدامی عملی برای کنترل این بحران انجام نداده بود.

جولان ویروس منحوس کرونا در سیستان و بلوچستان در حالی بود که طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری تجمعات و مراسم عروسی و عزا و ادامه سفرهای بی‌مورد مهم‌ترین عوامل افزایش شیوع بیماری کرونا به شمار می‌رفت؛ اتفاقی که این روزها هم در استان ادامه دارد و بسیاری از مردم دیگر توجهی به پروتکل‌های بهداشتی ندارند.
رسانه‌ها همان موقع درباره شیوع کرونای خطرناک هندی در استان هشدار داده بودند اما مسئولان منفعلانه عمل کردند و مردم هم توجهی نداشتند.

اکنون نیز شیوع کرونای اُمیکرون از طریق مرزهای شرقی در حالی کشور را تهدید می‌کند که سیستان و بلوچستان ازنظر زیرساخت‌های درمانی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی رتبه آخر را به خود اختصاص داده است.


 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha