خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13360
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۹:۴۶
مدیرکل آموزش‌وپرورش در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم بیان کرد؛

لزوم کاهش عوامل مخاطره‌آمیز در بین دانش آموزان

لزوم کاهش عوامل مخاطره‌آمیز در بین دانش آموزان
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بر ضرورت کاهش عوامل مخاطره‌آمیز در بین دانش آموزان به‌ویژه رفتار و عملکرد آنان و برون‌رفت از شرایط دوران بیماری کرونا تأکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، رخشانی در این نشست با برشمردن برخی عوامل و اولویت‌های ایجاد خطر و مخاطره‌آمیز بودن مؤلفه‌هایی همچون فقر اقتصادی، خشونت خانوادگی، اختلافات درون خانه‌ای، ازدواج‌های زودهنگام، بد سرپرستی، حاشیه‌نشینی، ترک تحصیل، مصارف مواد دخانی، کودکان کار، اضطراب و افسردگی، عدم اعتمادبه‌نفس و... اظهار کرد: این پارامترها در کاری تحقیقاتی و پژوهشی و با نظرسنجی از دانش‌آموزان احصا شده و می‌تواند برای انجام کاری میدانی و عملیاتی مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: دوران بیماری کرونا و شرایط حاکم بر جامعه به‌ویژه در حوزه دانش آموزان مشکلات عدیده‌ای را در عوامل رفتاری، مهارتی، جسمی، حرکتی و اجتماعی ایجاد نمود که لازم است برای برون‌رفت از آن تدبیر و برنامه‌ریزی گردد.

رخشانی ادامه داد: اگر به دنبال کاهش آسیب‌ها و معضلات موجود هستیم باید با تعاملات بین بخشی و بین سازمان‌ها و نهادها چاره‌جویی نماییم و در همین راستا و با هدف افزایش مهارت‌های اجتماعی، فردی و زندگی دانش آموزان، توسعه مدارس شبانه‌روزی و هنرستان‌ها در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بیان داشت: ازجمله برنامه‌ها و اقداماتی که نظام آموزشی در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی در دست انجام دارد طرح یاریگران زندگی، قاضی مدرسه و راه‌اندازی سامانه و خط ارتباطی ۱۵۷۰ با هدف افزایش سرمایه اجتماعی و ارائه مشاوره در ابعاد مختلف می‌باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما