خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13362
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۰:۰۵
معاون استاندار بیان کرد؛

وجود ذخایر معدنی تا عمق ۱۰۰۰ متری در سیستان و بلوچستان

وجود ذخایر معدنی تا عمق ۱۰۰۰ متری در سیستان و بلوچستان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا عمق هزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره‌برداری از آن‌ها نیازمند نگاه ویژه‌ ملی است.

به گزارش اس.بی پرس، شهرکی افزود: در سنوات گذشته اکتشاف معادن در استان محدود و دانش فنی اندک بود و در استخراج بعضی از مواد معدنی ناموفق بودیم اما امروزه با وجود دانش و مهارت‌های لازم راه برای بهره‌برداری از ظرفیت‌ها بازشده که امیدواریم شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ از این فرصت استفاده و ظرفیت‌های بالقوه منطقه را شکوفا کنند.

وی بیان کرد: شرکت‌های مستقر در پارک علم فناوری استان ظرفیت لازم برای تأمین دانش فنی بهره‌برداری از معادن را دارند که می‌توان از آن‌ها به‌خوبی استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تا عمق هزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره‌برداری از آن‌ها نیازمند نگاه ویژه‌ ملی است.

وی ادامه داد: امسال برای ۳۰۰ میلیون تن سنگ معدنی سرمایه‌گذار جذب‌شده و بخش دیگر آن نیز به فراخوان سرمایه‌گذاری گذاشته‌شده که امیدواریم به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان در حال حاضر چهار معدن طلا در استان وجود دارد که در سه معدن سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در حوزه آهن سیستان و بلوچستان کمتر کار شده درحالی‌که ذخایر زیادی وجود دارد اما در هیچ‌کدام اکتشاف کامل انجام‌نشده که می‌توانیم با حضور سرمایه‌گذاران زمینه اکتشاف را فراهم کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما