خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13366
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۶
برای ظرفیت‌های خالی؛

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های بدون آزمون سال ۱۴۰۰

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های بدون آزمون سال ۱۴۰۰
فرصت ثبت‌نام و انتخاب رشته برای مرحله پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در نوبت بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی امروز ۲۰ آذرماه به پایان می‌رسد.

به گزارش اس.بی پرس، بر اساس مصوبات بیست و هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ ۲۵ آبان ۱۴۰۰ مقرر شد برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته محل‌هایی که در مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۰ تکمیل‌نشده، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) برای نوبت بهمن‌ماه صورت گیرد.

متقاضیان ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در این مرحله می‌توانند تا امروز شنبه ۲۰ شنبه ۱۴۰۰ نسبت به انتخاب کد رشته‌های موردعلاقه اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۰ هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش قابل‌دسترس خواهد بود.

هزینه کارت اعتباری ثبت‌نام و انتخاب رشته به مبلغ ۵۴۰ هزار ریال است که باید با استفاده از کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب از سامانه خرید کارت اعتباری سازمان سنجش خریداری شود.

اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان الزامی است.

دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت‌نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته به‌عنوان متخلف شناخته‌شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم)، صورت خواهد گرفت و متقاضیان (دیپلمه‌های نظام آموزشی ۳-۳-۶، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همچنین دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به‌صورت صحیح در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی درج کنند.

متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام‌شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان ممانعت به‌عمل‌آمده و قبولی آن‌ها لغو می‌شود.

تذکر: متقاضیان دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند ۱۶ تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام درج کنند.

پذیرش در رشته‌های بدون آزمون سال ۱۴۰۰ پیش‌ازاین در فرصت زمانی شهریورماه ۱۴۰۰ هم‌زمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام شد و بر اساس آمار تعداد ۱۱۱ هزار و ۸۷۵ نفر متقاضی تحصیل در رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی با معدل کتبی یا کل دیپلم در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شدند. میزان ظرفیت پذیرش با سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۲۹ هزار و ۵۰ نفر اعلام شده بود.

در فرصت مجدد تاکنون تعداد ۳۷ هزار و ۷۳۰ نفر ثبت‌نام و فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha