خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13367
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۲
معاون مرکز سلامت محیط و کار مطرح کرد؛

اختیارات وزارت بهداشت در برخورد با تخلفات طرح هوشمند کرونایی

اختیارات وزارت بهداشت در برخورد با تخلفات طرح هوشمند کرونایی
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از وزارت بهداشت به‌عنوان ناظر عالی بر روند اجرای طرح هوشمند کرونایی نام برد که از اختیارات قانونی در برخورد با تخلفات برخوردار است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن فرهادی به الزامات پنج‌گانه که برای اجرای طرح کنترل هوشمند کرونا در نظر گرفته شده است، اشاره کرد و گفت: این الزامات با مشارکت تمامی دستگاه‌ها تنظیم‌شده و همه در اجرای آن مشارکت دارند. به‌طوری‌که ضمانت اجرای آن در هرکدام از آیتم‌های پنج‌گانه، مشخص شده است.

وی با اشاره به پنج بخش کارکنان، واحدهای صنفی، صنعتی و کارگاهی، مناسبت‌ها و آئین‌های مذهبی، آموزشی و ترددها، افزود: هرکدام از این بخش‌ها، ضمانت اجرایی خودش را دارد.

فرهادی تأکید کرد: منظور از ضمانت اجرایی، همان جرائم و مجازات عدول از ضوابط طرح قرنطینه هوشمند است که امیدواریم به این مرحله نرسد و مجازات و جریمه‌ای نداشته باشیم.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، به اصناف اشاره کرد و گفت: اگر هر کدام از واحدهای صنفی، ۲ دوز واکسن را نزده باشند و پروتکل‌ها را رعایت نکنند تا ۳۰ روز مشمول تعطیلی و پلمپ خواهند شد.

وی با اعلام اینکه بازرسان بهداشت محیط آماده نظارت بر روند اجرای طرح هوشمند هستند، ادامه داد: وزارت بهداشت به‌عنوان ناظر عالی طرح، از اختیارات قانونی در برخورد با تخلفات برخوردار است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما