خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13373
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۲:۳۳

دولت شجاعت کارهای سخت را ندارد/ اجازه دهیم مردم حرف‌هایشان را بزنند/ حتی یک صفحه از مانیفست اقتصادی ۷ هزارصفحه‌ای دولت رونمایی نکرده‌اند

دولت شجاعت کارهای سخت را ندارد/ اجازه دهیم مردم حرف‌هایشان را بزنند/ حتی یک صفحه از مانیفست اقتصادی ۷ هزارصفحه‌ای دولت رونمایی نکرده‌اند
یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که مملکت‌داری سخت است و آیا باز هم می‌توان شعار داد که دولت‌های قبل غرب‌گرا، غرب‌زده و وابسته بودند، بعد که سرها به سنگ بخورد مجدداً روش‌هایی که به دولت‌‌های قبل اجازه اجرا ندادند را در این دولت اجرا کنند.

به گزارش اس.بی پرس، محمد مهاجری در باب فضای حاکم بر آینده مذاکرات احیای برجام و تأثیر این موضوع بر افزایش قیمت ارز و اینکه آیا دولت رئیسی در ایام پایان سال توان مقابله با تبعات این موضوع بر بازار را خواهد داشت، گفت: هدف دولت ابراهیم رئیسی از مذاکرات، بهبود وضع معیشتی نیست. نحوه ورود و شعارهایشان نشان می‌دهد که دل به مذاکرات برای رفع تحریم‌ها نبسته‌اند. برداشتم این است که نگاه دولت به شرق است و تصورشان این است که با افزایش میزان صادرات نفت خام به چین بتوانند مشکل ارزی کشور را حل کنند؛ بنابراین آن‌ها به دنبال این هستند که قیمت ارز و ارزاق عمومی و قیمت بسیاری از کالاها را از طریق فروش نفت به چین حل کنند.

وی درباره برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم گفت: دولت روی کاغذ قول‌هایی داده است که برای مردم به‌صورت تئوریک توضیح داده نشده است؛ مثلاً آقای رئیسی از آن ۷۰۰۰ صفحه‌ای که در انتخابات به‌عنوان مانیفست اقتصادی مطرح کردند حتی یک صفحه هم رونمایی نکردند و تا امروز دولت برنامه‌ای مطرح نکرده است ضمن اینکه افرادی که در مناصب اقتصادی هستند دیدگاه‌هایشان نه شفاف و نه منطبق بر هم است. از سوی دیگر ستاد اقتصادی دولت نه‌تنها تلاش چندانی را انجام نداده بلکه کارهایی هم که مطرح می‌کنند بیشتر شعار است، می‌گویند ما از بانک مرکزی استقراض نکردیم که حرفشان هم غلط نیست اما از بانک‌ها استقراض کردند که در نتیجه بانک‌ها هم بدهی‌هایشان به بانک مرکزی افزایش‌یافته است، درواقع استقراض غیرمستقیم کردند.

وی ادامه داد:‌ از طرفی افزایش قیمت دلار و بسیاری از مواد غذایی و ارزاق و مواد اولیه نشان می‌دهد که دولت در ۱۰۰ روز اول می‌توانست یک دوره طلایی موفقی داشته باشد. به نظرم دولت شجاعت کارهای سخت را ندارد.

این فعال سیاسی با اشاره به برخی تجمعات معیشتی در شهرهای مختلف گفت: من با هر رفتار خشونت‌آمیزی مخالفم. تحلیل من این است تجمعاتی که در سال ۹۶ صورت گرفت توسط یک جناح سیاسی تدارک شده بود. در سال ۹۸ هم یک جناح سیاسی دیگر از آن بهره‌برداری کرد. امروز هم تجمعات مردمی در باب اعتراض به موضوعات مختلف را مشاهده می‌کنیم که ربطی هم به اصفهان ندارد گاهی روبروی مجلس هم این اعتراضات صورت می‌گیرد به نظرم نباید جلوی اعتراضات مردمی را گرفت باید اجازه داد مردم حرف‌هایشان را بزنند. گرچه مطمئن نیستم همه مردم حوصله داشته باشند برای رسیدن به خواسته‌هایشان تجمع کنند. خدا کند روش‌هایی که برای خواسته‌هایشان بیان می‌کنند روش‌های مسالمت‌آمیزی چون تجمع، حضور در فضای مجازی و مطرح‌شدن خواسته‌هایشان از فضای رسمی باشد.

مهاجری تصریح کرد: دولت بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که مملکت‌داری سخت است و آیا باز هم می‌توان شعار داد که دولت‌های قبل غرب‌گرا، غرب‌زده و وابسته بودند، بعد که سرها به سنگ بخورد مجدداً روش‌هایی که به دولت‌‌های قبل اجازه اجرا ندادند را در این دولت اجرا کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha