خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13377
۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۲۰:۰۵
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار؛

گام عملی برای حل مشکل آب آشامیدنی چابهار برداشته شد

گام عملی برای حل مشکل آب آشامیدنی چابهار برداشته شد
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه گام عملی برای حل مشکل آب آشامیدنی چابهار برداشته شد گفت: قرارداد احداث آب‌شیرین‌کن چابهار در قالب چهار فاز ۲۰۰ هزار مترمکعبی یعنی ۸۰۰ هزار مترمکعب در بازه زمانی مشخص، منعقد شد.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالقاسم اسدی اظهار داشت: شرکت تأمین آب و صنایع و معادن «ایمواسکو» به‌عنوان مجری و سرمایه‌گذار طرح ملی نمک‌زدایی و انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور، طبق ضوابط و مقررات سازمان منطقه آزاد چابهار و با دریافت تمامی مجوزهای قانونی طرح در حوزه دریایی و خط انتقال آب اعم از مجوزهای زیست‌محیطی، تخصیص برداشت آب دریا، پدافند غیرعامل و احراز توان مالی، موفق به اخذ مجوز فعالیت از سازمان منطقه آزاد چابهار شد.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: تحویل زمین برای تجهیز کارگاه و شروع عملیات آماده‌سازی این سایت در راستای آغاز عملیات اجرایی ساخت آبگیر و آب‌شیرین‌کن در هفته پیش رو انجام خواهد شد.

همچنین به گفته محمدحسن اسدی، مدیرعامل شرکت ایمواسکو، این طرح ملی در چهار فاز، هر یک به ظرفیت ۲۰۰ هزار مترمکعب، وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

اسدی افزود: تأمین آب پایدار صنایع و معادن شرق کشور در راستای کمک به حفظ ذخایر آب‌های زیرزمینی و محیط‌زیست در راستای تأمین آب آشامیدنی این مناطق از مهم‌ترین اهداف این طرح بوده که دستاوردهایی ازجمله اشتغال‌زایی، تثبیت جمعیت و توازن ثروت را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ایمواسکو اضافه کرد: تأمین آب پایدار در راستای توسعه سواحل مکُران در منطقه آزاد چابهار به‌عنوان پیشران توسعه اقتصادی کشور نیز قلمداد می‌شود.

 «محمد هدایی» معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار نیز عنوان کرد: آنچه در همه طرح‌های عمرانی بزرگ اهمیت دارد تأمین به‌موقع نقدینگی و احراز صلاحیت توان مالی سرمایه‌گذار است که این مهم با ترکیب سهامدارن شرکت تأمین آب صنایع و معادن محرز شده است.

«زینب بردستانی" مدیر حقوقی و قراردادهای سازمان منطقه آزاد چابهار نیز افزود: اجرای به‌موقع این طرح، تضمینی مناسب بر تحقق سایر قراردادهای سازمان منطقه آزاد چابهار بود چرا که تأمین زیرساخت‌های توسعه منطقه، امیدبخش حضور سرمایه‌گذاران جدید خواهد شد.

وی اضافه کرد: همراهی همه مردم منطقه در اجرایی شدن هرچه سریع‌تر این طرح نقش تعیین‌کننده‌ای داشته و نویدبخش توسعه اجتماعی و اقتصادی در خطه شرق کشور خواهد بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما