خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13387
۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۲:۱۰

دریافت دُز سوم واکسن کرونا برای ۴۰ سال به بالاها در ایرانشهر آغاز شد

دریافت دُز سوم واکسن کرونا برای ۴۰ سال به بالاها در ایرانشهر آغاز شد
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افراد بالای ۴٠ سال برای دریافت دُز سوم واکسن کرونا به مراکز بهداشتی درمانی، ‌پایگاه‌های تجمیعی و خانه‌های بهداشت در این شهرستان مراجعه کنند.

به گزارش اس.بی پرس، ذبیح‌الله شیروانی اظهار داشت: افراد بالای ۴۰ سال که ۲ دُز واکسن برکت، سینوفارم و بهارات را دریافت کرده‌اند و از زمان تلقیح دُز دوم آنان سه ماه گذشته هر چه سریع‌تر برای دریافت دُز سوم (دوز بوستر) به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد بالای ۴۰ سال که ۲ دُز واکسن استرازنکا و اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند و ۶ ماه از زمان دُز دوم تلقیح آنان گذشته برای تلقیح دُز سوم (دوز بوستر) باید اقدام کنند خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعاتی که انجام‌شده معمولاً به‌طور متوسط ۶ ماه زمان برای تزریق دُز بوستر بعد از تزریق دُز دوم در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر تأکید کرد: بعد از ۶ ماه به دلیل اینکه سطح آنتی‌بادی کاهش می‌یابد توصیه می‌شود که دُز بوستر را افرادی که ریسک ابتلای به بیماری کووید دارند دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه همراه داشتن کارت واکسن و کارت ملی برای تزریق دُز سوم ضروری است ادامه داد: توصیه‌شده افراد برای دریافت دُز سوم ترجیحاً به همان مرکزی مراجعه کنند که دُز اول و دوم را دریافت کرده‌اند همچنین در صورت مراجعه به سایر مراکز واکسیناسیون منعی برای دریافت واکسن وجود ندارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی