خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13407
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۰۹:۳۴

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر زاهدان در حال انجام است

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر زاهدان در حال انجام است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد مسکن کار ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را در حاشیه شهر زاهدان از سال ۹۹ تاکنون آغاز کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، مصطفی بیک مداح مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بنیاد مسکن کار ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی را در حاشیه شهر زاهدان از سال ۹۹ تاکنون آغاز کرده که تغییر بنیادی در بافت فرسوده ناکارآمد، غیر مقاوم حاشیه زاهدان و کیفیت زندگی در این مناطق ایجاد خواهد کرد.

مصطفی بیک مداح گفت: گام‌ها یکی پس از دیگری با جدیت برداشته می‌شود تا حاشیه شهر زاهدان هر چه سریع‌تر ساماندهی شود.

وی گفت: پیش‌ازاین متقاضیان در پهنه شمالی شهر زاهدان از تسهیلات ۵۰ میلیون تومان و کمک بلاعوض ۲۵ میلیون تومان بهره‌مند می‌شدند که با پیشنهاد بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان سقف تسهیلات حاشیه به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش‌یافته و به برخی بانک‌های عامل ابلاغ و به سایر بانک‌ها نیز به‌تدریج در حال ابلاغ است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در ادامه به پیشرفت طرح اشاره و گفت: تاکنون هشت هزار و ۹۸۱ پرونده معرفی به شهرداری شده‌اند، ۵۳۸ فقره پروانه ساختمانی صادرشده، ۴۲۴ واحد مسکونی در مرحله پی‌کنی قرار دارند و ۸۰ واحد مسکونی نیز به مرحله اجرای سقف رسیده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با افزایش جدید در میزان تسهیلات و رفع موانع و مشکلات در بخش زیرساخت‌ها بر استقبال مردم افزوده شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

داغ های مجازی