خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13410
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۴:۰۹

نسخه‌نویسی الکترونیکی از اول دی در سیستان‌ و بلوچستان اجرا می‌شود

نسخه‌نویسی الکترونیکی از اول دی در سیستان‌ و بلوچستان اجرا می‌شود
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: از اول دی سال جاری تمامی مؤسسات درمانی و شرکای کاری طرف قرارداد با این بیمه مکلف به اجرای کامل برنامه نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک بوده و هیچ‌گونه نسخه کاغذی و غیر الکترونیک بیمه سلامت پذیرفته نخواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر رضا عباسی اظهار داشت: در راستای اجرای تکالیف قانونی سازمان بیمه سلامت مبنی بر اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک و عدم پذیرش نسخه‌های کاغذی از ابتدای دی سال جاری بیمه‌شدگان می‌توانند در مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی و دریافت کد رهگیری از سامانه نسخه‌نویسی الکترونیک به مراکز پاراکلینیک مراجعه کنند.

وی گفت: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک به‌عنوان یک قانون در برنامه پنجم و ششم توسعه و اجرای پرونده سلامت الکترونیک مورد تأکید دولت قرار گرفته است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: اجرای برنامه‌نویسی الکترونیک مزایای بسیار زیادی ازجمله پرداخت مطالبات مؤسسات درمانی به‌صورت آنلاین، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، شفاف‌سازی، کاهش خطاهای پزشکی و اطلاعات شفاف بیماران دارد.

وی بیان کرد: در راستای برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک در بخش خصوصی و دولتی و الزام قانونی اجرای برنامه از اول دی‌ماه سال جاری مبنی بر تجویز تمام الکترونیک در تمامی بخش‌های مراکز درمانی دانشگاهی و خصوصی و غیردانشگاهی توسط پزشکان در سطح کشور و استان بیمه‌شدگان می‌توانند با ارائه کارت ملی به مراکز درمانی مراجعه و تمامی خدمات را به‌صورت تمام الکترونیک دریافت کنند.

عباسی خاطرنشان کرد: در سیستان و بلوچستان بستر اجرای برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک در بخش خصوصی ۸۰ درصد و بستر اجرای نسخه‌پیچی الکترونیک به ۱۰۰ درصد رسیده و در بخش دولتی نیز در حال اجرا است.

وی گفت: حسب تکلیف قانونی از ابتدای دی تمامی مراکز دولتی و خصوصی موظف به ارائه خدمات در قالب نسخه الکترونیک به شهروندان عزیز بوده و برای هرگونه مشکل می‌توانند با معاونت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی استان و معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان تماس حاصل کنند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به شرایط کرونا و اتمام تاریخ اعتبار پوشش بیمه‌ای، بیمه‌شدگان صندوق‌های بیمه سلامت همگانی و روستاییان و عشایر باید نسبت به تمدید پوشش بیمه‌ای خود و اعضای خانواده با مراجعه به سامانه bimehsalamatiranian.ir بیمه سلامت و یا دفاتر پیشخوان دولت اقدام کنند زیرا در صورت عدم تمدید در هیچ‌یک از مؤسسات درمانی خدمات بیمه‌ای داده نخواهد شد.

وی اظهار داشت: در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه افراد فاقد پوشش بیمه‌ای می‌توانند برای دریافت پوشش بیمه به‌صورت رایگان به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما