خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13415
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۵:۲۲

فرماندار راسک خواستار توسعه ورزش این شهرستان شد

فرماندار راسک خواستار توسعه ورزش این شهرستان شد
فرماندار راسک گفت: تخصیص امکانات و تجهیزات، ایجاد اماکن ورزشی، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و ساخت زمین چمن مصنوعی در روستاهای مختلف و مراکز شهری این شهرستان موجب سلامت و نشاط قشرهای مختلف مردم به‌ویژه جوانان می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، سلیم کدخدا در جلسه شورای راهبردی و ورزش همگانی شهرستان راسک اظهار داشت: برای ارتقای جایگاه شهرستان راسک در استان سیستان و بلوچستان در جدول رده‌بندی ورزش قهرمانی به‌ویژه در رشته پرطرفدار فوتبال، اداره ورزش و جوانان پیگیری تخصیص و جذب اعتبارات مربوط به پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی ازجمله زمین فوتبال شهر راسک و راه‌اندازی زمین فوتبال شهر پیشین و همچنین آغاز احداث زمین شهر پارود را در اولویت دستور کارهای مربوطه قرار دهد.

وی افزود: ورزش یکی از تأثیرگذارترین نسخه‌ها و روش‌های شفابخش و بهبوددهنده وضعیت و کیفیت زندگی انسان در زندگی امروزی است، ورزش حتی در تأمین سلامت و دوام مطلوبیت بعد جسمانی و فیزیولوژیکی ماموثرترین مؤلفه اثبات‌شده علمی و تجربی است.

وی بیان کرد: اثرات ورزش و تحرک فیزیکی روشمند در سلامت روان ما هم ملموس و محسوس است. تأیید برخی مفاهیم قرآنی درباره تعیین‌کنندگی روحیه سعی و کوشش و نیرومندی و ورزیدگی قوای جسمانی برخی شخصیت‌های انسانی مثبت تاریخ و همچنین تأکید فرمایشات دینی و احادیث نبوی ترویج و تبلیغ فرهنگ کار و تلاش اگرچه به‌صورت غیرمستقیم، مؤید سودمندی غیرقابل‌انکار ورزش در شکل‌گیری شخصیت‌های مفید فردی و اجتماعی است.

وی افزود: متأسفانه انتشار کرونا در قریب به 2 سال گذشته ورزش شهرستان راسک را دچار رکود شدید کرد.

فرماندار راسک تصریح کرد: شهرستان راسک به دلیل برخورداری از وجه غالب جمعیت جوان و مولد و استعدادهای وافر ورزشی نیازمند توجه و تمرکز بیشتر بر مسائل، برنامه‌ها و طرح‌های ورزشی است و به‌صورت توأمان می‌بایست هم جنبه‌های رقابتی و قهرمانی و هم بر موضوع ورزش‌های همگانی در راستای توسعه شاخصه گرایش و افزایش سرانه عمومی توجه کرد.

کدخدا با اشاره به اینکه با هدف افزایش سرانه فضاهای ورزشی مناطق روستایی با در نظر داشت محدودیت‌های شدید اعتباری در شرایط کنونی اداره ورزش و جوانان با همکاری و تعامل بخشداران با اولویت‌گذاری روستاهای پرجمعیت برای پیگیری و اجرای طرح‌های مشارکتی چمن مصنوعی فوتسال انعقاد تفاهم‌نامه‌های دوجانبه را در دستور کار قرار دهد، خاطرنشان کرد: اداره ورزش و جوانان روند پیگیری موضوع بیمه ورزشی جامعه هدف و آخرین نتایج حاصله را طی یک سال گذشته جمع‌بندی و ارائه نماید.

وی ادامه داد: در همین راستا مجدداً بر پیگیری جلسات و پیگیری‌های دوجانبه با بخشداران، شهرداران آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، صمت، سپاه پاسداران با هدف جلب همکاری و گسترش سطح پوشش بیمه تأکید می‌شود.

وی گفت: ورزش و جوانان گزارش مستند مربوط به میزان تعامل و مشارکت اجرای تعهدات و برنامه‌های ورزشی دستگاه‌های اجرایی و عمومی سطح شهرستان را در طول سال با هدف شناسایی ضعف‌ها و نارسایی‌های عملکردی و تقدیر از ادارات و نهادهای برتر تهیه و ارائه نماید.

وی بیان کرد: مدیریت آموزش‌وپرورش با در نظر داشت چالش‌های بنیادین در توجه عملی به ماده درس ورزش در دوران تحصیلات عمومی نظیر فقدان کتاب درسی، کمبود شدید مربی متخصص، تعطیل ساعت درس ورزش در برنامه هفتگی و نبود فضاهای ورزشی استاندارد در مدارس، تقویت همکاری بین معاونت پرورشی و واحد تربیت‌بدنی با اداره ورزش و جوانان برای ایجاد سازوکارهای ارتقای جایگاه ورزش و شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی در رشته‌های مختلف در سطح مدارس را مورد اهتمام قرار دهد.

وی با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان برای حفظ و نگهداری و ترمیم بخش‌های آسیب‌دیده اماکن ورزشی سرپوشیده تحت تملک از ظرفیت‌های قانونی جهت مدیریت فضاهای ورزشی توسط دهیاران، شهرداران یا متقاضیان بخش خصوصی و یا کسب درآمد به‌صورت مستقل بهره‌گیری کنند، افزود: نشست های شورای راهبردی ورزش شهرستان با توجه به اهمیت و تأثیرگذاری مباحث و برنامه‌ها و تصمیمات مرتبط به‌صورت فصلی برنامه‌ریزی و تشکیل شود.

وی افزود: با هدف تبلیغ و تشویق فرهنگ ورزش در سطح شهرستان همایش‌های عمومی پیاده‌روی و طبیعت‌گردی به مناسبت‌های مختلف در فواصل زمانی منظم پیش‌بینی و برگزار شود.

فرماندار راسک گفت: ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و اداره کل ورزش و جوانان تخصیص و ابلاغ اعتبار پروژه زمین فوتبال شهر راسک با توجه به اطاله اجرا و تکمیل آن به‌رغم مطالبه مکرر جوانان و ورزشکار محل را مورد اهتمام فوق‌العاده قرار دهند و همچنین برنامه‌ریزی برای برگزاری لیگ مینی‌فوتبال شهرستان توسط اداره ورزش و جوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد موافقت و تصویب قرارگرفته که نیاز به برنامه‌ریزی لازم دارد.

کدخدا با اشاره به اینکه شهرداران تابعه، کارخانه سیمان، اداره دامپزشکی، مرکز بهداشت و درمان، مدیریت آموزش‌وپرورش، تعاون روستایی و توزیع برق مسئولیت اسپانسر از تیم‌های لیگ شهرستان شامل بیمه اعضا و ایاب و ذهاب را ایفا نمایند، گفت: کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی در راستای مسئولیت اجتماعی پرداخت هزینه بیمه ورزشکاران عضو جامعه هدف را با هماهنگی اداره ورزش و جوانان در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دستور همکاری لازم برای ایاب و ذهاب نماینده شهرستان در لیگ قهرمانی منطقه با استفاده از ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی تحت نظارت و تعهد انجام دهند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha