خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13416
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۵:۲۸

برخورد بدون اغماض با گران‌فروشان شب یلدا در سیستان و بلوچستان

برخورد بدون اغماض با گران‌فروشان شب یلدا در سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اکنون گشت‌های شب یلدا فعال است و پرونده تخلفات گران‌فروشی شب یلدا در سیستان و بلوچستان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، حیدر میرزایی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: هم‌اکنون گشت‌های شب یلدا فعال است و اگر کسی شکایتی دارد از طریق سامانه ۱۳۵ اعلام شکایت کنند و خارج از نوبت این پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.

وی با بیان اینکه گشت‌های شب یلدا در دو نوبت صبح و عصر فعال است و همکاران ما در تعزیرات حکومتی همواره بازار را رصد تا افراد متخلف شناسایی و با آن‌ها برخورد شود گفت: با توجه به فرارسیدن ایام پایانی فصل پاییز، قرارگرفتن در آستانه آیین باستانی شب یلدا و در پی افزایش تقاضای عمومی جهت خرید میوه، آجیل و خشکبار و غیره طرح تشدید بازرسی و نظارت اجرا می‌شود.

میرزایی افزود: در این راستا علاوه بر استفاده حداکثری از ظرفیت بازرسان اتحادیه‌های مربوط در قالب گشت‌های مشترک با بازرسان سایر دستگاه‌ها ازجمله تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و بسیج اصناف و علوم پزشکی همکاری خواهیم داشت تا با کنترل بر بازار از هرگونه گران‌فروشی یا کمبود کالا در این ایام جلوگیری شده و از حقوق مصرف‌کننده صیانت شود.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح علاوه بر بازرسی‌های میدانی، بر رسیدگی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شکایات احتمالی مصرف‌کنندگان تأکید شده است.

میرزایی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ هزار و ۲۶۲ فقره پرونده در حوزه‌های مختلف به تعزیرات حکومتی ارسال که رسیدگی و مختومه شده است از این تعداد ۳ هزار و ۷۹۶ فقط پرونده مربوط به قاچاق کالا ارز و سوخت بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ۱۱ درصد از پرونده‌های قاچاق سوخت کشور در سیستان و بلوچستان رسیدگی می‌شود گفت: رسیدگی به پرونده در تعزیرات حکومتی در کمتر از ۲۰ روز و گاهاً ۱۰ روزه انجام می‌شود و از ابتدای امسال تاکنون ۶۰۱ میلیارد ریال جزای نقدی در تعزیرات حکومتی وصول شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما