خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13417
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۵:۳۲

باد و یخبندان شبانه از امروز در سیستان و بلوچستان

باد و یخبندان شبانه از امروز در سیستان و بلوچستان
باد و یخبندان شبانه از امروز سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد کشاورزی این اداره کل گفت: باد به نسبت شدید شمالی و یخبندان شبانه از امروز بخش‌هایی از استان را فرامی‌گیرد.

 حیدری افزود این باد نسبتا شدید و کاهش دما مناطق زاهدان، زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، تفتان، خاش، میرجاوه، سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن را تا پایان روز چهارشنبه ۲۴ آذر در بر خواهد گرفت.

وی گفت: با توجه به کاهش محسوس دما و یخبندان شبانه به‌ویژه در ارتفاعات مرکزی استان، احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی وجود دارد. علاوه بر آن وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید در شمال و نوار شرقی استان دور از انتظار نخواهد بود.

حیدری با تأکید بر اینکه در مصرف منابع انرژی تمهیدات لازم صورت گیرد، گفت: برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به محصولات کشاورزی، کنترل وسایل گرمایشی گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش دام و طیور و محافظت از ادوات کشاورزی ضروری است.

رئیس گروه پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان هم ضمن صدور هشدار سطح زرد گفت: وزش بادهای نسبتاً شدید شمالی از امشب دریای عمان را تحت تأثیر قرار خواهد داد و مواج و متلاطم می‌شود.

علی ملاشاهی افزود: این سامانه باعث افزایش ارتفاع موج تا حدود یک و نیم متر و مواج شدن دریا می‌شود تا اواخر وقت پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه با سامانه وزش بادهای نسبتاً شدید شمال شاهد اختلال در فعالیت‌های دریایی خواهیم بود تصریح کرد: صیادان در رفتن به دریا احتیاط کنند همچنین شناورهای سبک و تفریحی به‌ویژه در مناطق شرقی دریای عمان تمهیدات لازم را به عمل آورند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما