خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13423
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۲۱:۵۶

نخستین فروشگاه صنایع‌دستی در فرودگاه زاهدان راه‌اندازی شد

نخستین فروشگاه صنایع‌دستی در فرودگاه زاهدان راه‌اندازی شد
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: نخستین فروشگاه صنایع‌دستی به عنوان سفیر فرهنگ و هنر منطقه در سالن ترانزیت فرودگاه زاهدان راه‌اندازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: نخستین فروشگاه صنایع‌دستی با هدف ترویج فرهنگ بهره‌مندی از محصولات صنایع‌دستی استان به عنوان سفیر فرهنگ و هنر منطقه در سالن ترانزیت فرودگاه زاهدان راه‌اندازی شد.

وی گفت: شاهنامه آراسته به سوزن‌دوزی تا محصولات فاخر صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان در سالن ترانزیت فرودگاه زاهدان ارائه می‌شود.

وی با اشاره اینکه این نمایشگاه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، اداره میراث شهرستان زاهدان و اداره کل فرودگاه‌های استان راه‌اندازی شده است گفت: فرودگاه‌ها به‌عنوان اصلی‌ترین مبادی ورودی، خروجی مسافر و گردشگر به صنعتگران این فرصت را می‌دهد تا بازاری بسیار خوب برای محصولات خود بیابند و از طرفی ایجاد مجتمع‌های صنایع‌دستی که پروسه و فرآیند تولید آثار شاخص صنایع‌دستی را در معرض نمایش قرار می‌دهد به ترویج چهره‌ای پویا از استان کمک می‌کند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با هدف حمایت از محصولات و تولیدات بومی برای ساخت سازه فروشگاه از توانمندی نیرو‌های متخصص انجمن حمایت از زندانیان بهره‌گیری شد و ضرورت دارد از این ظرفیت برای ساخت دیگر سازه‌های مشابه نیز در استان استفاده شود.

وی گفت: علاوه بر معرفی چهره حقیقی سیستان و بلوچستان که حکایت از توانمندی صنایع ارزشمند دارد تلاش شده در این پروژه با اهمیت، نمونه موفقی از همدلی و همراهی به نمایش گذاشته شود و از تمامی هنرمندان و صنعتگرانی که در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی خود به رونق و اجرای این پروژه کمک کردند قدردانی می‌شود.

ابراهیمی گفت: رایزنی و پیگیری‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برای راه‌اندازی نمایشگاه و فروشگاه‌های دائمی فروش محصولات صنایع‌دستی در فرودگاه‌های کشوری و بین‌المللی استان ادامه دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha