خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13424
۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۲۲:۰۹
در بیانیه‌ای عنوان شد؛

عذرخواهی مولانا گرگیج/ توهین به اهل‌بیت حرام است (ویدئو)

عذرخواهی مولانا گرگیج/ توهین به اهل‌بیت حرام است (ویدئو)
مولانا محمدحسین گرگیج، امام‌جمعه اهل سنت آزادشهر در بیانیه‌ای از سوءتفاهم ایجاد شده پیرامون سخنان روزهای اخیر خود عذرخواهی و بر ضرورت وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی تأکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، مولانا محمدحسین گرگیج، امام‌جمعه اهل سنت آزادشهر و مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش پیرو سخنرانی اخیر خود در نماز جمعه توضیحاتی ارائه کرده که به این شرح است:

توضیحات مولانا محمدحسین گرگیج در خصوص سخنرانی اخیر خود پیرو فضائل صحابه رسول‌الله (ص) در خطبه‌های نماز جمعه (۱۹ آذر ۱۴۰۰) است که وی بازنشر آن را نوعی تحریف و عوام‌فریبی از جانب برخی افراد و سو ء تفاهم دانسته و یادآور شده اهل سنتی که محبت رسول‌الله (ص) و خاندان پاک ایشان در دلش نباشد و از اعمالشان پیروی نکند اهل سنت نیست.

وی در این اظهارات از سو ء تفاهم ایجادشده عذرخواهی کرده است.

متن پیام ایشان بدین شرح است:

با سلام بر محضر عزیزان در فضای مجازی، در خطبه‌های این هفته (۱۹ آذر ۱۴۰۰) مطالب جامعی مطرح شدند که فایل تصویری آن موجود است، از آن رو ما خود را از ارادتمندان و عاشقان اهل‌بیت (رضوان‌الله تعالی علیهم اجمعین) می‌دانیم و این ارادت بارها در خطبه‌های جمعه، نوشتارها، گفتار و مصاحبه‌ها بیان شده است.

محبت اهل‌بیت و صحابه رسول‌الله (ص) جزو ایمان قلبی این‌جانب است؛ توهین به اهل‌بیت پیامبر اعظم (ص) حرام و کفر است؛ علت سخنرانی بنده نصب بنرهای توهین‌آمیز در کوچه و خیابان‌ها و برخی از سخنان تفرقه‌افکن در ایام فاطمیه است؛ هزاران بار به خدا پناه می‌برم که در دل این‌جانب نسبت به خاندان رسول گرامی (ص) و سُلاله پاکش، کینه، کدورت، عداوت باشد و یا اهانتی روا دارم. به گفته سعدی «خدایا به‌حق بنی فاطمه که با قول ایمان بُود خاتمه»

برخی افراد از روی قصد و غرض از احساسات مذهبی مردم سو استفاده کرده و کلام و مطالب بنده را تحریف و یا برش می‌زنند که در شرایط حساس کنونی کشور اجازه نخواهیم داد کسانی موجبات تفرقه بین اهل سنت و اهل تشیع را ایجاد کنند.

در پایان یادآور می‌شوم اهل سنتی که محبت رسول‌الله (ص) و خاندان پاک ایشان در دلش نباشد و از اعمالشان پیروی نکند اهل سنت نیست و اگر سو تفاهمی از سخنان این‌جانب پیش‌آمده از همه عزیزان عذرخواهی می‌کنم.

گفتنی است در روزهای گذشته برخی اظهارات مولانا گرگیج باعث اعتراض و گلایه مسلمان شیعه و سنی شده بود.

 


download

منبع : mehrnews.com

نظرات شما