خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13429
۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۰۹:۱۳
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور:

نیاز سیستان و بلوچستان به فضای آموزشی با دیگر استان‌ها متفاوت است

نیاز سیستان و بلوچستان به فضای آموزشی با دیگر استان‌ها متفاوت است
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: نیاز کمی و کیفی آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان به فضای آموزشی با دیگر استان‌های کشور متفاوت است.

به گزارش اس.بی پرس، قفلی اظهار کرد: خط مشی جدید خیرین در مسیر توسعه هنرستان‌ها و مراکز مهارتی و کارگاهی است که در این بین سیستان و بلوچستان نیازی متفاوت با دیگر استان‌های کشور دارد.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی حرکت به سمت فناوری‌های جدید در حوزه ساخت‌وساز به‌ویژه نوع جدید ساختمان‌سازی یک ضرورت است و بهره‌گیری از سازه سبک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: باید به دنبال کاهش هزینه‌های ساختمانی در احداث مدارس باشیم تا بتوانیم تعهد بیشتری را اجرا کرده و تامین فضاها را به صورت حداکثری پیش ببریم.

قفلی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدرسه یاری در کنار مدرسه‌سازی اشاره کرد و گفت: آموزش معلمان و توانمندسازی نیروها یک امر مهم و اجتناب‌ناپذیر است و بهتر است بگوییم این موضوع در بخش هنرستانی و مهارتی با توجه به نیاز دانش‌آموزان و شرایط کنونی جامعه یک اصل است.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور ادامه داد: با توسعه هنرستان‌ها و فضاهای مهارتی قطعاً موضوع اشتغال‌زایی و مهارت‌آموزی گسترش می یابد و در بین دانش‌آموزان نیز توسعه بیشتری خواهد یافت و کمک شایانی به بازار کار و رونق اقتصاد در آینده‌ای نه‌چندان دور خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: سرعت عمل و لزوم برنامه‌ریزی هر چه دقیق‌تر برای احداث مدارس به خصوص تکمیل پروژه‌های نیمه تمام یک ضرورت است و باید با به‌کارگیری همه بسترها و ظرفیت‌ها این مهم محقق گردد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha