خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13447
۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۲۳:۲۶

برگزاری فینال مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان هفته آینده

برگزاری فینال مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان هفته آینده
سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از پایان مرحله گروهی و حذفی و آغاز فینال مرحله استانی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، علی رضوانی گفت: مرحله گروهی مناظرات دانشجویی با حضور قریب به 80 نفر دانشجو در قالب 19 تیم دانشگاهی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سطح استان برگزار شد که در این مرحله 12 تیم به دور حذفی این رویداد صعود نمودند.

وی بیان کرد: در ادامه این دوره از مسابقات با برگزاری 6 دیدار، تکلیف سه تیم صعودکننده به فینال گروهی که در هفته آینده برگزار خواهد شد معین گردید.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان در ادامه افزود: تیم‌های صعودکننده به مرحله فینال این دوره از مسابقات، تیم فرهنگ راه از دانشگاه فرهنگیان، تیم رهپویان حقیقت از دانشگاه سیستان و بلوچستان و تیم اندیشه نو از دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان می‌باشند که در موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، هنر و ... با هم به رقابت خواهند پرداخت و در نهایت تیم اول و دوم جهت شرکت در مسابقات مرحله منطقه‌ای و کشوری راه خواهند یافت.

وی بیان داشت: در این رویداد در کنار استفاده از گزاره‌های ملی، از تعدادی گزاره‌های بومی‌سازی شده منطبق با چالش‌ها و مشکلات و موضوعات مرتبط با استان استفاده شده بود که می‌توان به مواردی با عنوان، «تقسیم سیستان و بلوچستان به سه استان مجزا می‌تواند باعث پیشرفت و کاهش محرومیت‌ها در این استان شود، مهم‌ترین مانع پیشرفت استان ضعف در عدالت آموزشی استان است، مناطق آزاد تجاری استان می‌توانند باعث حذف محرومیت استان سیستان و بلوچستان شود، بهره‌برداری از چاه‌های ژرف از منظر اقتصادی به‌صرفه‌ترین روش حل نیاز منطقه سیستان به آب است، ثبت جهانی بسیاری از آثار باستانی استان مهم‌ترین راه برای جذب گردشگر خارجی است و انتصاب مدیران بومی شایسته مهم‌ترین عامل در پیشرفت پایدار استان است»؛ اشاره کرد.

رضوانی اضافه کرد: تجربه نیکی از همراهی سازمان‌ها، گروه‌ها، تشکل‌ها و دانشگاه‌های استان حول این رویداد ثبت شد که جا دارد از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، دانشگاه سیستان و بلوچستان، صداوسیمای استان، دانشگاه آزاد اسلامی، مرکزمبنا و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، سازمان فضای مجازی سراج، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همه عزیزانی که تا اینجای رویداد همراه ما بوده‌اند تشکر ویژه‌ای داشته باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha