خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13449
۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۲۳:۴۲
استاندار:

صنایع خرد و خانگی سیاست اجرایی ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان است

صنایع خرد و خانگی سیاست اجرایی ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از سیاست‌های اجرایی دولت برای ایجاد اشتغال در استان استفاده از اشتغال‌های خرد و خانگی، صنایع کوچک و دستی است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی با اشاره به اینکه یکی از پشتیبانی‌کننده‌های طرح‌ها در سیستان و بلوچستان بانک‌ها هستند اظهار داشت: امروز به دلیل برخی احکام دینی و شریعت اهل سنت سپرده‌های قرض‌الحسنه زیادی در استان وجود دارد که طبق مصوبات سفر رئیس‌جمهور تمام این سپرده‌های قرض‌الحسنه استان باید خرج این منطقه شود.

وی افزود: میزان نسبت تسهیلات به سپرده بانک‌ها برای سیستان و بلوچستان ۵۸ درصد بوده که بسیار عدد پایینی است شاید جزو پایین‌ترین استان‌های کشور هستیم به همین سبب تلاش می‌کنیم این نسبت تسهیلات به سپرده را در استان بالا ببریم.

رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه همه حوزه‌ها به‌ویژه مسکن خانواده معظم شهدا، اقشار هدف و آسیب‌پذیر دارای اهمیت هستند تأکید کرد: در حوزه خانواده شهدا ۲ مقوله اشتغال فرزندان شهدا و مسکن آنان را باید دنبال کنیم.

استاندار با اشاره به دیدار اخیرش با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دستاوردهای آن گفت: برای تأمین سوخت کشتی کروز مسافری چابهار قول مساعد داده شد که اگر این کشتی راه بیافتد هم گردشگری با عمان انجام و هم تجار می‌توانند از آن استفاده کنند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در زمینه خط‌های هوایی تصمیم داریم مسیر کویته به زاهدان و چابهار به مسقط را راه‌اندازی می‌کنیم افزود: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قول کمک دادند که در فضاهای بومگردی، گردشگری و صنایع‌دستی بتوانیم اشتغال‌های خرد و خانگی و روستایی و صنایع‌دستی‌مان را در کشور برند کرده و به فروش برسانیم.

وی اظهار داشت: بسیاری از سوله‌های خالی دستگاه‌های اجرایی را در اختیار بعضی از بانوان بد سرپرست و بی‌سرپرست برای ارائه صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان قرار دادیم.

وی با تأکید بر اینکه برای کمک به حوزه صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان در فرودگاه بین‌المللی زاهدان غرفه ویژه این موضوع برپا شده است تصریح کرد: قرار است جایگاه استان و صنایع‌دستی‌مان را در برج میلاد، فرهنگسرای ارسباران، فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی (ره) و مراکز پرجمعیتی دایر کنیم تا از این منظر زمینه اشتغال فراهم شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما