خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13460
۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۱:۵۷

مجموعه مستند تلویزیونی «گنج پنهان» نوروز ۱۴۰۱ به روی آتنن می‌رود

مجموعه مستند تلویزیونی «گنج پنهان» نوروز ۱۴۰۱ به روی آتنن می‌رود
گنج پنهان و توسعه سواحل مکُران از ظرفیت‌های مهم جنوب کشور است که مستندساز جوان چابهاری را به پای به تصویر کشیدن این ظرفیت‌ها کشیده است.

به گزارش اس.بی پرس، واکاوی نگاه و نظر مقام معظم رهبری نسبت به توسعه در استان سیستان و بلوچستان جنوب هرمزگان، بررسی تاریخچه سواحل مکران که زمانی از آن به‌عنوان دروازه تمدن در حوزه جنوب شرق کشور نامبرده می‌شد و امروزه بخش‌هایی از استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان کرمان، بوشهر، گیلان، آذربایجان را در برمی‌گیرد قرار است در این مستند به تصویر کشیده شود.

یاسین خوش‌آمد زهی مستندساز جوان چابهاری اظهار داشت: معرفی مردمان، امکانات، منابع، موقعیت و بیان کارکرد جغرافیایی این منطقه با اتصال به کشورهای همسایه از حیث فرهنگی، سیاسی اقتصادی از جمله کشور امارات، افغانستان، پاکستان، عمان از اهمیت ویژه‌ای در ساخت این مستند برخوردار بوده است.

وی افزود: بازخوانی صحبت‌های مقام معظم رهبری در رابطه با این منطقه و لزوم ایجاد توسعه پایدار برای مردمانش و در نهایت بررسی عملکرد مدیران اجرایی در طول حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی، نگاه ویژه رهبر انقلاب به سواحل ویژه مکران در این مستند به روایتگری درآمده است و در قالب ١٥ قسمت ١٥ دقیقه تولید و در شبکه سراسری تا نوروز ۱۴۰۱ به روی آنتن می‌رود.

خوش‌آمد زهی در ادامه گفت: گروه مستند بسیج صداوسیما برای تحقیق و پژوهش پخش همکارهای لازم را داشته و در این مستند تلویزیونی در حال تصویربرداری است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha