خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13461
۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۲:۰۵

بلاتکلیفی ۷ ماهه یک پروژه بهداشتی درمانی در شهرستان دشتیاری

بلاتکلیفی ۷ ماهه یک پروژه بهداشتی درمانی در شهرستان دشتیاری
پروژه مرکز جامع سلامت روستای دلگان شیخ چراغ از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتیاری خردادماه ۹۹ به‌صورت ویدئو کنفرانس توسط معاون وزیر بهداشت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر کلنگ زنی شد، این مرکز با زیربنایی ۴۵۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان قرار بود برای مجتمع روستایی دلگانها ساخته شود.

به گزارش اس.بی پرس، اما حالا با گذشت بیش از ۷ ماه از کلنگ زنی این پروژه متأسفانه اقدامی برای ساخت آن صورت نگرفته و حالا مردم نیز گلایه و چشم‌انتظار ساخت مرکز خدمات جامع سلامت هستند تا از مزایای این مرکز درمانی بهره‌مند شوند.

برای پیگیری این موضوع ابتدا با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت وگو شد. وی دراین‌باره اظهار داشت: پروژه مذکور خردادماه ۹۹ کلنگ زنی شده و جز تعهدات بنیاد خیریه تات بوده و بنیاد مسکن نیز پیمانکار این طرح و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار بود احداث شود.

کامران کردی افزود: با توجه به تغییرات مدیریتی در بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در حال رایزنی با مدیرکل جدید هستیم و امیدواریم به‌زودی پروژه را تعیین تکلیف کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر هیچ اشاره‌ای به منابع مالی ساخت این پروژه نکرده است. چرا که بنیاد خیریه تات به علت مشکلات مالی از ساخت طرح سر باز می‌زند.

فرماندار شهرستان دشتیاری افزود: با توجه به‌ بازدید به‌عمل‌آمده از پروژه بنیاد خیریه تات متأسفانه به تعهدات مالی خود عمل‌نکرده و این پروژه بعد از کلنگ زنی دیواره فونداسیون ایجادشده و سپس به حال خود رها شده است.

عادل عفتی افزود: هر پروژه‌ای که در حوزه استحفاظی شهرستان دشتیاری کلنگ زنی می‌شود ابتدا باید دستگاه مربوطه که جز وظیفه ذاتی آن است از پروژه بازید و نظارت کند مرکز جامع سلامت دلگان شیخ چراغ از وظایف مهم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است که آن را تعیین تکلیف کند.

رئیس مجمع خیران شهرستان‌های چابهار و دشتیاری نیز اظهار داشت: پروژه مرکز جامع سلامت روستایی دلگان شیخ چراغ در چند روز اخیر به‌صورت میدانی بازدیدی صورت گرفته مستندات لازم ارائه‌شده امیدواریم به‌زودی برای ساخت آن از طریق خیران نیک‌اندیش اقدام کنیم.

عبدالعزیز رامش گفت: با ساخت این مرکز مردم بیش از ۱۲ روستایی مجتمع دلگانها از خدمات آن بهره‌مند خواهند شد که در حال حاضر با مشکلات بهداشتی و درمانی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha