خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13465
۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۲:۵۵

پوسترهای ۲ جشنواره مستاگ و فیروزه در زاهدان رونمایی شد

پوسترهای ۲ جشنواره مستاگ و فیروزه در زاهدان رونمایی شد
پوستر جشنواره استانی فیلم و عکس مستاگ و جشنواره فیروزه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در زاهدان رونمایی شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: مستاگ در زبان بلوچی به معنای مژده و خبر خوب است و این جشنواره در حوزه فیلم و عکس با رویکرد وحدت اسلامی و همزیستی و کسب‌وکارهای فرهنگی در سه شهرستان سراوان، سرباز و چابهار برگزار خواهد شد.

حسین مسگرانی هدف اصلی این جشنواره را آموزش در مناطقی که فضای مناسب ندارند عنوان کرد و افزود: هم‌زمان با برگزاری این جشنواره ۲ دوره آموزش عکاسی و تصویربرداری و نویسندگی و کارگردانی برگزار می‌شود.

وی گفت: آموزش‌ها از یکم تا ۱۹ دی‌ماه امسال و اختتامیه جشنواره ۱۲ بهمن برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: جشنواره فیروزه نیز در زمینه کسب‌وکارهای فرهنگی و تزیین و بسته‌بندی به‌منظور کمک به اقتصاد فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پشتیبانی و حمایت از محصولات فرهنگی تولیدشده در استان‌ها و مطرح کردن آن‌ها در سطح ملی از اهداف اصلی این جشنواره است.

وی گفت: در این جشنواره عروسک‌سازی و زیورآلات بومی، ساخت وسایل تزیینی و سازه‌های محلی و غیره ارائه می‌شود.

مسگرانی ادامه داد: مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۱۵ دی‌ماه و اختتامیه نیز ۳۰ دی‌ماه خواهد بود.

حجت‌الاسلام سید جواد موسوی معاون فرهنگی اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: هدف جشنواره مستاگ شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادهای جوانان منطقه بلوچستان و به‌کارگیری این استعدادها در حل موضوعات و مسائل اجتماعی است و امیدواریم هنر ابزاری برای حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha