خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13472
۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۰:۰۳
فرماندار بیان کرد؛

نبود زیرساخت‌ها مانع راه‌اندازی بازارچه مرزی پسابندر دشتیاری

نبود زیرساخت‌ها مانع راه‌اندازی بازارچه مرزی پسابندر دشتیاری
فرماندار دشتیاری گفت: برای فعال‌سازی این بازارچه مرزی در پسابندر نیازمند زیرساخت‌های مناسبی در حوزه‌های اینترنت و جاده هستیم.

به گزارش اس.بی پرس، عادل عفتی بیان کرد: نیاز به یک‌سری زیرساخت‌ها همچون ایجاد قرنطینه کشاورزی، استاندارد و سایر تأسیسات در این منطقه هستیم.

وی گفت: دشتیاری دارای ۲ اسکله بزرگ صیادی بریس و پسابندر، سه ناحیه صنعتی شیلاتی تحت عنوان نواحی صنعتی نِگور، بریس و پسابندر است که مجموع صنایع وابسته به شیلات در این ناحیه‌ها مدیریت می‌شود.

عفتی اظهار کرد: مرز آبی پسابندر دشتیاری هم در دهه ۸۰ تحت عنوان بازارچه مرزی پسابندر مجوز گرفت اما به علت نبود زیرساخت‌های مناسب، از سوی هیئت‌وزیران لغو شد اما در شهریورماه ۱۳۹۹ مجوز این بازارچه مرزی مجدداً اخذ شد و سعی کردیم زیرساخت‌های اولیه را ایجاد کنیم

وی ادامه داد: مهم‌ترین مشکلی که در بازارچه مرزی پسابندر وجود دارد نبود ارتباطات اینترنتی است که باید برقرار شود تا سمانه‌های گمرکی و سایر دستگاه‌هایی که به اینترنت نیاز دارند بتوانند به‌راحتی ارائه خدمات کنند.

وی ادامه داد: دومین مشکل بازارچه مرزی پسابندر، ایجاد یکسری هماهنگی‌هایی است که باید با کشور پاکستان انجام شود، تاکنون وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌های مرتبط سعی کردند که هماهنگی‌ها برای افزایش تبادلات تجاری بین دو کشور همسایه انجام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما