خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13474
۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۰:۱۲

نقش مهم و تأثیرگذار کارشناسان و مروجان آموزش همگانی در پیشگیری و کاهش جرائم

نقش مهم و تأثیرگذار کارشناسان و مروجان آموزش همگانی در پیشگیری و کاهش جرائم
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: حضور کارشناسان و مروجان آموزش همگانی پلیس استان در پیشگیری و کاهش جرائم نقش بسیار مهم و اثرگذاری در پیشگیری و کاهش جرائم دارند.

به گزارش اس.بی پرس، به‌منظور توسعه و گسترش بحث آموزش همگانی و آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان به‌ویژه دانش آموزان در سطوح مختلف جلسه هماهنگی پلیس سیستان و بلوچستان با اداره کل آموزش‌وپرورش استان با حضور سرهنگ علی رحیمی معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان و دکتر میری معاون پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش در محل آن اداره برگزار شد.

سرهنگ رحیمی معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان در این جلسه به رویکرد اجتماعی نیروی انتظامی در پیشگیری از جرائم اشاره کرد و گفت: امروز معاونت اجتماعی این رویکرد را به‌عنوان یک کار فرهنگی به کار گرفته که آثار مثبت و خوبی نیز به همراه داشته است.

وی گفت: انواع پیشگیری بر مبنای سه مرحله وقوع جرم، آزموده شده و اتفاق‌نظر صاحب‌نظران بر این است که پیشگیری اجتماعی، مؤثرترین نوع پیشگیری می‌باشد.

وی گفت: پیشگیری اجتماعی متمرکز بر ارتقاء سطح دانش تمرکز دارد و باید افراد را در اقشار مختلف مورد آموزش قرار دهیم و افرایش مهارت‌های رفتاری را به آنان بیاموزیم.

سرهنگ رحیمی؛ با تأکید بر اینکه هدف اصلی نیروی انتظامی از تربیت مدرسان و مربیان آموزش همگانی و اعزام آن‌ها به مدارس، مساجد و دیگر محافل مردمی، پیشگیری از جرائم و کاهش تخلفات است گفت: امروزه تحقیقات گسترده و علمی پلیس نشان می‌دهد بسیاری از بزه دیدگان خود در تحقق وقوع جرم مقصرند و آن‌ها بدون آگاهی فرصت ارتکاب جرم را در اختیار مجرمان قرار می‌دهند پس چه بهتر که با آموزش صحیح آنان، فرصت جرم را از مجرمان بگیریم.

معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: پلیس یک سازمان انتظامی و اجتماعی است.

وی گفت: با همکاری و همسویی تمام دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی مرتبط، بتوانیم هر چه بیشتر در پیشگیری و کاهش جرائم قدم‌های مهمی را برداریم به‌گونه‌ای که اقدام نماییم که روزی شاهد وقوع یک تخلف یا جرمی در جامعه نباشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما