خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13480
۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۱۱:۰۱

محسن رضایی و سعید محمد وارد چابهار، پایتخت دریایی کشور شدند

محسن رضایی و سعید محمد وارد چابهار، پایتخت دریایی کشور شدند
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به‌منظور بازدید و بررسی ظرفیت‌های اقتصادی حوزه سواحل مکُران از طریق فرودگاه کُنارک وارد چابهار پایتخت دریایی ایران شدند.

به گزارش اس.بی پرس، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و سعید محمد مشاور ریس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد امروز با استقبال حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کُردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، معاونان استاندار، فرمانداران و جمعی از مدیران، نخبگان و معتمدان وارد شهرستان چابهار شد.

این سفر با هدف بررسی ظرفیت‌های سواحل مکُران خصوصاً چابهار و همچنین ارزیابی ظرفیت‌های شیلاتی بر پایه اقتصاد دریامحور در دستور کار قرار گرفته است.

می‌توان گفت، بازدید از مجموعه‌های فولاد، پتروشیمی و تولیدی‌هایی که بر اساس مزیت سواحل مکُران در منطقه آزاد چابهار ایجادشده ازجمله اهداف این سفر باشد.

درمجموع و بر اساس آخرین اطلاعات، بازدید از مجتمع فولاد مکُران، مجتمع پتروشیمی، چند واحد تولیدی و اقتصادی، اسکله بندر شهید بهشتی چابهار، حاشیه‌نشینی و بیمارستان چابهار، اسکله صیادی بریس و مجموعه پرورش میگوی گواتر شهرستان دشتیاری ازجمله برنامه‌های معاون اقتصادی و مشاور رئیس‌جمهور در سفر به چابهار و شهرستان‌های حوزه سواحل مکُران است.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد همچنین در نشست کارگروه اقتصادی منطقه آزاد چابهار شرکت خواهد کرد.

چابهار که عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران را هم یدک می‌کشد و به آب‌های آزاد بین‌المللی هم متصل است طی چند سال اخیر به دیاری ارزشمند برای ایران و سایر کشور‌های منطقه تبدیل شده است چراکه با موقعیت جغرافیایی خود می‌تواند برخی کشور‌های همسایه و محصور در خشکی را از طریق دریا به دیگر نقاط دنیا ارتباط دهد. «این ارتباط، از طریق شبکه لجستیکی به‌صورت زمینی و ترانزیت و خطوط ریلی، دریایی، هوایی و دریایی برقرار می‌شود».

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha