خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13493
۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۰:۵۳

نام‌نویسی طرح جهش تولید مسکن در سیستان و بلوچستان تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد

نام‌نویسی طرح جهش تولید مسکن در سیستان و بلوچستان تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امکان نام‌نویسی در طرح جهش تولید مسکن در استان هم‌زمان با سراسر کشور تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد گفت: تاکنون ۶۲ هزار و ۷۲۰ نفر از شهروندان استان در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره اقدام به نام‌نویسی در این طرح کرده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، عطاءالله اکبری اظهار داشت: هم‌اینک امکان نام‌نویسی طرح جهش تولید مسکن در ۱۳ شهر میرجاوه، دوست‌محمد، زهک، گشت، زابل، نوک‌آباد، زاهدان، سراوان، خاش، رامشار، مهرستان، سیرکان و جالق در محدوده تحت پوشش این اداره کل از طریق سایت saman.mrud.ir وجود دارد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار دریافتی تاکنون ۶۲ هزار و ۷۲۰ متقاضی طرح جهش تولید مسکن در شهرستان‌های تحت پوشش این اداره کل اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که بیشترین تعداد با ۳۸ هزار و ۷۵۱ نفر به شهر زاهدان اختصاص دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این اداره کل به‌منظور تسریع در ساخت واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن در استان تاکنون یک هزار و ۳۸ هکتار زمین برای ساخت ۴۰ هزار و ۷۲۳ واحد مسکونی تأمین کرده است.

وی استفاده نکردن از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب تاکنون، نداشتن مالکیت شخصی، متأهل بودن و حداقل پنج سال سکونت در شهر موردتقاضا را از شرایط واگذاری مسکن در طرح جهش تولید مسکن عنوان کرد و گفت: این طرح علاوه بر ایجاد زمینه اشتغال برای بخش قائل توجهی از افراد جویای کار و خانه‌دار شدن دهک‌های پایین جامعه سبب رونق اقتصادی و عمرانی در استان می‌شود.

اکبری کاهش و کنترل اجاره‌بها و قیمت مسکن را برآیند مثبت پیش‌بینی‌شده اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: طرح جهش تولید مسکن با محوریت خانواده‌های محروم و همچنین خانه‌دار شدن هر ایرانی برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است.

 

 انتهای پبام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی