خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13502
۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۳:۱۵
آیت‌الله محامی:

علما باید بدون توهین تبیین و روشنگری داشته باشند

علما باید بدون توهین تبیین و روشنگری داشته باشند
امام‌جمعه زاهدان گفت: شیعیان و علما باید احساسات پاک خود را کنترل کنند و بدون توهین تبیین و روشنگری داشته و از مبنای حق دفاع کنند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زاهدان اظهار کرد از راه‌های رسیدن به تقوا الگو قرار دادن ائمه و تلاش برای گسترش و نشر فرهنگ ائمه و به تعبیری اسلام ناب محمدی است.

امام‌جمعه زاهدان با بیان اینکه حضرت زهرا (س) تمام تلاشش را برای تبیین و روشنگری و دفاع از حق و حقیقت کرد و جانش را در این مسیر داد افزود: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی همواره به دنبال آن بودند تا حق را جابجا و کتمان کنند و بد را خوب جلوه و بد را خوب جلوه دهند و حق را باطل بنمایانند و باطل را در لباس حقیقت ارائه کنند و به‌عنوان حقیقت به خورد مردم دهند این تلاش مستمر دشمنان و جهان استکبار است.

وی تصریح کرد: ما باید از اولیای الهی و صدیقه کبرا درس بگیریم و در طول زندگی خودمان و در تاریخ انقلاب اسلامی حواسمان جمع باشد و دشمنانمان و طراح‌هایشان را خوب بشناسیم و نقشه‌های آن‌ها را خوب بدانیم و حواسمان جمع باشد تا با ابزارهایی و وسایل ارتباطی که دارند حق را باطل جلوه ندهند.

آیت‌الله محامی گفت: در سال‌های قبل در آستانه دهه فاطمیه گفته شد که باید مراقب توطئه‌های دشمنان باشیم و باید از احساسات و تفرقه پرهیز کنیم و باید از انکار حقایق افراط و زیاده‌روی خودداری و حواسمان جمع باشد که دشمن به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف است و ما باید با تمام توان به کسی اجازه ندهیم در میان صف واحد امت اسلامی اختلاف ایجاد کند.

وی با بیان اینکه مردم، شیعیان و علما باید احساسات پاک خود را کنترل کنند و بدون توهین تبیین و روشنگری داشته و از مبنای حق دفاع کنند تصریح کرد: باید باز هم حواسمان به دشمن و نقشه‌های دشمن و توطئه‌های که دارند جمع باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از راه‌های رسیدن به تقوا ولایت‌مداری و وحدت دست‌اندرکاران جامعه در جهت صلاح جامعه اسلامی است خاطرنشان: زندگی، سیره، منش شهیدانی چون مفتح، بهشتی و مطهری مظهر و نمود و تجلی آشکار وحدت و حوزه دانشگاه بود.

وی با بیان اینکه ۲۸ آذر سالروز تبعید رهبر معظم انقلاب به ایرانشهر است که دیروز همایش خورشید ولایت در این شهرستان برگزار شد تصریح کرد: حضور رهبری به‌عنوان یک روحانی در ایرانشهر پایه‌ریز وحدت عملی میان شیعه و سنی بود.

آیت‌الله محامی اظهار داشت: از تلاش مردم ایرانشهر برای برگزاری همایش بزرگ خورشید ولایت سپاسگزاریم و امیدواریم خداوند این ولایت‌مداری را بیش‌ازپیش توسعه دهد و با هدایت رهبری و همت مسئولان شاهد پیشرفت استان باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha