خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13507
۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۸:۲۵

برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در زاهدان

برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه در زاهدان
همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه سیستان و بلوچستان، با حضور آیت‌الله محامی، نماینده ولی‌فقیه در استان، اساتید دانشگاه و مهمانان کشوری برگزار شد.

به گزارش اس.بی پرس، در این همایش حجت‌الاسلام‌والمسلمین رمضانی، رئیس حوزه‌های علمیه استان ضمن گرامیداشت 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: پیوند حوزه و دانشگاه و استمرار وحدت این دو، آینده روشنی را پیش روی ایران اسلامی قرار می‌دهد.

رئیس حوزه‌های علمیه استان در ادامه اظهار کرد: پیوند میان حوزه و دانشگاه، وحدت مبارکی است که موجب تولید علوم بومی و تحقق الگوی سبک زندگی اسلامی ایرانی می‌شود.

رمضانی گفت: حوزویان و دانشگاهیان از اقشار تأثیرگذار جامعه هستند و نقش بی‌بدیل در جامعه دارند.

وی خاطرنشان کرد: به‌یقین می‌توان با وحدت بیشتر بین حوزه و دانشگاه، مسیر رسیدن به نقطه مطلوب و آبادانی بیشتر جامعه را طی کرد.

 

 

همچنین در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام بامری مسئول امور نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: حوزه و دانشگاه دو سنگر علمی هستند که اگر با یکدیگر تعامل داشته باشند می‌توانند خدمات گسترده و عمیقی با دو بال دین و دانش به جامعه عرضه کنند.

مسئول امور نهاد رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: این دو جریان باید مکمل و کمک همدیگر و برای نظام دو بال پرواز به سطوح عالی و بشری و انسانی باشند.

وی تصریح کرد: دشمنان به شیوه‌های مختلف به دنبال تفرقه‌افکنی و فاصله بین حوزه و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بودند ولی با پیروزی انقلاب و نقش‌آفرینی شهیدان مفتح و مطهری ترفندهای آنان نقش بر آب شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha