خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13510
۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۹:۴۷

بهزیستی و آموزش‌وپرورش خاش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

بهزیستی و آموزش‌وپرورش خاش تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
رئیس اداره بهزیستی خاش سیستان و بلوچستان گفت: تفاهم‌نامه مشترک میان ادارات بهزیستی و آموزش‌وپرورش و اورژانس اجتماعی با هدف مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی از سطح جامعه و مدارس این شهرستان امضا شد.

به گزارش اس.بی پرس، ادریس تمندانی اظهار داشت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس یکی از مهم‌ترین اهداف اورژانس اجتماعی بوده و با امضای تفاهم‌نامه بین بهزیستی و آموزش‌وپرورش تلاش کردیم از ظرفیت مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس و منازل بهره ببریم.

وی بیان کرد: همکاری‌های مستمر و مشترک ادارات بهزیستی، آموزش‌وپرورش و اورژانس اجتماعی به میزان قابل‌توجهی آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد و در نشست اخیر با مسئولان آموزش‌وپرورش در خصوص مسائل اجتماعی، مسائل مربوط به معلولان، آسیب‌های اجتماعی و مقابله با آن، توانمندسازی خانواده‌های معلولان، افراد دارای آسیب‌های اجتماعی و دانش آموزان بی‌سرپرست و بد سرپرست و آسیب‌دیده اجتماعی بحث و تبادل‌نظر داشتیم.

رئیس آموزش‌وپرورش خاش نیز با تأکید بر ضرورت توجه بیشتر به آسیب‌های اجتماعی گفت: آموزش‌وپرورش آمادگی لازم را برای اعزام کارشناسان اورژانس اجتماعی در مدارس و ارائه خدمات به جامعه هدف دارد.

محمد نور هاشم زهی افزود: تداوم آموزش‌ها و مشاوره‌های اجتماعی از سوی بهزیستی و اورژانس اجتماعی عامل کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما